Dodatek osłonowy

i

Autor: TygZam / Pixabay.com Dodatek osłonowy: ile wyniesie? Kto może dostać dodatek osłonowy? Wyjaśniamy.

Dodatek osłonowy - kiedy i dla kogo pieniądze z tarczy antyinflacyjnej? Morawiecki wyjawił stawki [WNIOSEK]

2021-11-30 13:57

Dodatek osłonowy ma być wsparciem dla gospodarstw domowych w związku z szalejącą inflacją w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki wyjawił stawki dodatku osłonowego i podał szczegóły tego wsparcia dla polskich rodzin. Kiedy i kto może dostać dodatek osłonowy w ramach tarczy antyinflacyjnej? Jak złożyć wniosek? Poznaliśmy szczegóły!

Dodatek osłonowy 2022: ile wyniesie?

Dodatek osłonowy to jedna z form pomocy dla gospodarstw domowych w dobie szalejącej inflacji w Polsce. O szczegółach dodatku osłonowego mówił na konferencji prasowej we wtorek, 30 listopada 2021, premier Mateusz Morawiecki. Przedstawiając szczegóły tarczy antyinflacyjnej premier mówił: - Zastosujemy również mechanizm złotówka za złotówkę, do kilku milionów osób trafi nasz dodatek osłonowy. Będzie to łącznie 7 mln gospodarstw domowych do których trafi nasz dodatek osłonowy - podkreślił. Ile wyniesie dodatek osłonowy? Mateusz Morawiecki przekazał, że dodatek osłonowy to od 400 zł do 1100 zł, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego. Do kogo trafi dodatek osłonowy oraz kiedy i jak będzie wypłacany? Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Czytaj także: Konferencja premiera i tarcza antyinflacyjna. Morawiecki: obniżamy VAT i znosimy akcyzę na prąd

Dodatek osłonowy 2022: dla kogo?

Kto może liczyć na wsparcie w postaci dodatku osłonowego? Jak informują rządzący, o tym zadecyduje kryterium dochodowe gospodarstw domowych, które pozwoli na objęcie pomocą finansową większej grupy osób:

  • dopłata 400 zł w skali roku dla gospodarstw domowych jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie;
  • dopłata 600 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • dopłata 850 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie;
  • dopłata 1150 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 6. osobowych i więcej o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.

Dodatek osłonowy będzie wypłacany w dwóch ratach w 2022 roku.

Dodatek osłonowy: wniosek 2022

Jak się starać o dodatek osłonowy? Szczegóły jeszcze nie są znane, ale można przypuszczać, że trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek. Dodatek osłonowy będzie bowiem uzależniony od kryterium dochodowego. Gdy tylko pojawią się informacje o tym, jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy, poinformujemy o tym na se.pl.

Przeczytaj także: Sensacyjne doniesienia. To ON może w przyszłości zastąpić Kaczyńskiego?!

Sonda
Dodatek osłonowy to dobry pomysł na walkę z inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE