covid, USA, Stany Zjednoczone

i

Autor: pixabay.com

Skąd taka pomoc?

Do Polski płyną miliony dolarów. Historyczny moment, zatwierdzono pakiet

2022-09-29 16:29

29 września zatwierdzono pakiet, dzięki któremu Polskę zasili 288,6 milionów dolarów. Amerykańska ambasada poinformowała o wszystkim na Twitterze. To ogromny przełom we współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Ogromny przypływ pieniędzy z USA dla Polski

Na oficjalnym Twitterze ambasady USA w Polsce opublikowano komunikat: "Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing. Wsparcie ogłoszone przez Sekretarza Blinkena w Kijowie 8 września i czyniące Polskę jednym z największych odbiorców Zagranicznej Pomocy Wojskowej poza Ukrainą, ma na celu wzmocnienie zdolności Polski do odstraszania i obrony przed zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji. Polska udzieliła nadzwyczajnego wsparcia Ukrainie w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. Fundusze te przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi. Cały czas zachęcamy kraje do przekazywania Ukrainie pilnie potrzebnego wsparcia, jak również do rozpoczęcia negocjacji kontraktów z firmami obronnymi, w celu możliwie najszybszego uruchomienia produkcji sprzętu dla Ukrainy". Warto wspomnieć, że uprzednio zapowiadane były pakiety pomocowe dla Ukrainy i zaznaczane było, że dotychczasowa pomoc dla Ukrainy wynosi już 10,6 mld dolarów.

Jak bardzo prawdopodobny jest JĄDROWY atak Rosji?

Włącz podcast i posłuchaj wojskowego eksperta!

Listen to "Rosja użyje BRONI JĄDROWEJ? "Putin jak ranne zwierzę" - ppłk. Przepiórka [EKSPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają