Monika Olejnik

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Monika Olejnik

Mundial w Katarze

"Danke Deutschland". Wymowny gest Moniki Olejnik na antenie TVN. Dziennikarka dziękuje niemieckim piłkarzom

2022-11-23 21:40

Podczas programu "Kropka nad I" prowadzonego przez Monikę Olejnik dziennikarka nawiązała do trwającego w Katarze mundialu. Wymownym gestem postanowiła podziękować niemieckim piłkarzom. Po chwili dołączyli do niej goszczący w programie Krzysztof Śmiszek oraz Barbara Nowacka.

Protest reprezentacji Niemiec. "Prawa człowieka nie podlegają negocjacjom"

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie przegrała z drużyną Japonii 1:2. Wygrała natomiast serca wielu aktywistów. Po przegranym meczu niemiecka drużyna ustawiła się do zdjęcia. Wszyscy piłkarze zasłonili sobie usta dłońmi. Tym gestem chcieli zwrócić uwagę i zaprotestować przeciwko wszystkim nieprawidłowościom związanym z przebiegiem, organizacją turnieju oraz przede wszystkim - przeciwko łamaniu praw człowieka.

"Nie chodziło o polityczne oświadczenie. Prawa człowieka nie podlegają negocjacjom. Powinny być brane "za pewnik" - ale wciąż tak nie jest. Dlatego ta wiadomość jest dla nas tak ważna. Odmówienie nam założenia opaski było odmówieniem nam głosu. Podtrzymujemy swoje stanowisko" - brzmi oświadczenie niemieckiej drużyny zamieszczone na Twitterze.

Monika Olejnik dołącza do piłkarskiego protestu na antenie. "Danke Deutschland"

Do stanowiska niemieckiej drużyny piłkarskiej dołączyła dziennikarka Monika Olejnik. Podczas programu "Kropka nad I" nawiązała do gestu wykonanego przez reprezentację Niemiec.

"Dzisiaj piłkarze niemieccy przegrali z Japończykami - ale wygrali poza boiskiem. Zaprotestowali przeciwko temu co wyprawia FIFA w Katarze. Danke Deutschland" - powiedziała dziennikarka po czym na znak solidarności zasłoniła usta. Po chwili dołączyli do niej goszczący w programie Krzysztof Śmiszek

Sonda
Co sądzisz o geście reprezentacji Niemiec?
Marcin Matczak o KPO: "Jeżeli te pieniądze nagle staną się ważne, to Ziobro może przestać być ważny" [Express Biedrzyckiej]

Które Mistrzostwa Świata były dla polskich piłkarzy najbardziej udane?

Włącz podcast i sprawdź, czy pamiętasz największe sukcesy polskiej kadry!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają