Super Opinie - Adrian Zandberg Unia Europejska

i

Autor: SE

Czy Polacy chcą wyjść z UE? Zandberg obnaża prawdę. "RAZEM!"

2021-10-09 6:24

Wyrok TK wzbudził spore kontrowersje. Komentarze w tej sprawie są różne. Adrian Zandberg postanowił odnieść się do temat w najnowszym felietonie. "Właśnie ważą się losy olbrzymich pieniędzy z Europejskiego Funduszu Odbudowy. Mówiąc otwartym tekstem: w Brukseli jest sporo sił, które chętnie by Polsce te środki odebrały. To nie przypadek, że inne kraje dostały już z Komisji Europejskiej zielone światło na użycie tych funduszy, a my nie. Dotąd był jeden powód, dla którego pieniądze jeszcze nie popłynęły do Polski: prywatna wojna ministra Ziobry o pełną władzę nad sądami. Teraz rząd radośnie dołożył kolejny, i to jeszcze poważniejszy" - pisze w najnowszym felietonie.

Nieodpowiedzialność

Rząd konsekwentnie jedzie na czołowe zderzenie z Unią Europejską. Słyszę, że wniosek Morawieckiego do Trybunału to miała być tylko pozbawiona większych konsekwencji demonstracja. Wszyscy to znamy – Morawiecki wychodzi na konferencję prasową i powtarza parę głodnych kawałków o suwerenności. Dzień jak co dzień. Niestety, nie tym razem. Wniosek premiera był skrajnie nieodpowiedzialny. To, co wydarzyło się w czwartek przy alei Szucha, będzie niestety miało konsekwencje. Poważne, bo liczone w miliardach euro.

„Reformy” Ziobry nie przyniosły zwykłym ludziom żadnych korzyści. Skończyło się na skoku na stołki. Sądy działają wolniej niż kiedykolwiek, trwają największe w historii protesty pracowników wymiaru sprawiedliwości. Trudno powiedzieć, w imię czego właściwie rząd skłócił nas z zachodnimi sąsiadami. Dokładnie ta sama historia powtarza się teraz. Bo z wojny Morawieckiego przeciwko unijnym traktatom też nic dla Polski nie wynika.

Badania społeczne pokazują jasno: Polacy, także ci głosujący na PiS, nie chcą opuszczać ani rozwalać Unii Europejskiej. Kretyńskie szarże, które zagrażają przyszłości Polski, nie mają szerokiego poparcia. Rząd po prostu nie ma demokratycznego mandatu do tego, żeby pchać Polskę w głęboki konflikt z Europą. Prawica nie działa w tej sprawie w imieniu narodu. Morawiecki prowadzi tę antyeuropejską fanfaronadę wyłącznie w swoim imieniu.

Polacy nie zasługują na to, żeby im odbierać bezpieczeństwo i szansę na lepsze życie, bo tak sobie wymarzyło paru polityków prawicy. Transformacja energetyczna, nowe miejsca pracy w zielonym przemyśle, wsparcie dla sektorów gospodarki, które zostały wyjątkowo dotknięte przez pandemię – tam wszędzie są dziś potrzebne europejskie środki. Polska czeka na inwestycje w ochronę zdrowia, budowę mieszkań na wynajem, unowocześnienie gospodarki. Kto tego nie rozumie i dla doraźnych politycznych gierek ryzykuje przyszłością kraju – nie powinien rządzić Polską.

Super Raport 08.10 (Goście: Andrzej Halicki - eurodeputowany, PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat) Sedno Sprawy: Marcin Horała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE