Tomasz Walczak

i

Autor: Youtube.com/SuperExpress

Czy młodzi Polacy faktycznie popierają Lewicę? Czy Białorusini są przeciwko wojnie? [Raport Walczaka]

2022-06-29 13:36

W środę w programie "Raport Walczaka" wystąpiło dwóch gości: dr B. Machalica i A. Ałampijeł. Prowadzący pytał m.in. o fakt poparcia lub jego braku wobec wojny ze strony Białorusinów. Okazuje się, że aż 94 proc. Białorusinów mieszkających w Polsce jest przeciwko wojnie na Ukrarinie. 5 proc. nie stoi po żadnej ze stron. Drugi gość z kolei przedstawił badania, z których wynika, że coraz więcej młodych opowiada się za Lewicą i deklaruje poglądy lewicowe.

Białorusini są przeciwni wojnie na Ukrainie

Tomasz Walczak zapytał o nastroje wśród Białorusinów zamieszkujących Polskę. Jak wynika w badań sondażowych, praktycznie wszyscy są przeciwni wojnie, tak samo jak poparciu rządu białoruskiego dla Putina. - Prawie wszyscy są przeciwni tej wojnie. Praktycznie nie ma Białorusinów w Polsce, którzy popierają tę wojnę i działalność białoruskiego rządu. 94 proc. Białorusinów stoi po stronie Ukrainy, 5 proc. nie stoi po żadnej stronie. 99 proc. Białorusinów występują przeciwko poparciu rządu Łukaszenki dla Putina - powiedział w programie A. Ałampijeł

Coraz więcej młodych deklaruje poglądy lewicowe

Walczak zauważył, że swego czasu wśród młodzieży popularne były tzw. ujmując to kolokwialnie "kuce Korwina". Jakiś czas później modne także stały się koszulki z "żołnierzami wyklętymi", choć nie każdy do końca wiedział co to dokładnie oznacza. Dziś wiemy, że młodzież skręca w lewą stronę, ale nieznacznie. - Rzeczywiście młode pokolenie się zmieniło. Młodzież jest inna, niż była 10 czy 20 lat temu. No teraz rzeczywiście młodzi skręcili na lewo. Może nie jest to drastyczny skręt, ale jest on widoczny. 26 proc. badanych deklaruje poglądy lewicowe, tak wyszło z naszego badania, z naszego sondażu. Jest to wyraźnie więcej o bodajże 7 punktów procentowych, niż w przypadku rodziców, czyli młodzi identyfikują się jako bardziej lewici od starszego pokolenia, od pokolenia swoich rodziców i to jest nowa jakość - stwierdził dr B. Machalica na wizji "Raportu Walczaka".

Czy młodzi Polacy faktycznie popierają Lewicę? Czy Białorusini są przeciwko wojnie? [Raport Walczaka]
Nasi Partnerzy polecają