Donald Tusk vs Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express, Virginia Mayo/AP

Komisja śledcza

Czy Kaczyński stanie przed komisją śledczą? Tusk stawia sprawę jasno!

2023-11-28 18:00

W odpowiedzi na pytanie, czy Jarosław Kaczyński zostanie wezwany przed komisje śledcze w związku z aferami Pegasus, aferą wizową oraz wyborami kopertowymi, Donald Tusk wyraził swoje zdanie podczas przerwy między obradami w Sejmie 28 listopada. Dziennikarze zapytali lidera KO o potencjalną rolę Kaczyńskiego jako świadka przed tymi komisjami, na co Tusk odpowiedział: - "Świadek to jest dość łagodne określenie"

Tusk wyraził również swoje zaniepokojenie chęcią utworzenia komisji śledczych przez większość sejmową. Podkreślił, że bardzo zależy mu na przestrzeganiu wysokich standardów prawnych przez nowy rząd. - "Będziemy niezwykle precyzyjnie i bezwzględnie stosowali prawo wobec tych, którzy dziś nadużywają praw" - dodał.

Lider KO zwrócił uwagę na zachowanie polityków opozycji, zwłaszcza przedstawicieli PiS. - "Tak patrzę na salę i na tę część, gdzie siedzi PiS, i widzę, że są naprawdę bardzo pogubieni i zdezorientowani. Po ośmiu latach nadużywania władzy nagle ta świadomość, że już się nie ma nic do powiedzenia i to decyzją Polaków, jest dla nich naprawdę trudna do zniesienia" - stwierdził Tusk.

Pytany o datę przedstawienia składu swojego rządu, Tusk odpowiedział, że jest gotów zrobić to już dziś. - "Jesteśmy gotowi do przedstawienia składu rządu, i to nie tylko na poziomie ministrów, lecz także poniżej: programu rządu, pierwszych stu dni, perspektywy strategicznej" - zapewnił.

W galerii poniżej zobaczysz, jak wygląda gabinet Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Tajne zdjęcia!

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Pieniądze to nie wszystko Jacek Sasin