Jarosław Gowin

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Wiele przeszedł

Czy Jarosław Gowin wróci do polityki? Były współpracownik ujawnia

2023-08-25 19:47

Były lider Porozumienia Jarosław Gowin ostatnio nie udziela się na scenie politycznej, kampania wyborcza jednak jest czasem, gdy wiele osób decyduje się na powrót i bardziej aktywne działania. Czy w tym przypadku będzie tak samo? Były współpracownik polityka, Michał Wypij, zdradził kilka szczegółów.

Jarosław Gowin był liderem Porozumienia, ministrem rozwoju, pracy i technologii oraz wicepremierem, który zasłynął między innymi z otwartego krytykowania Polskiego Ładu, promowanego przez PiS. Negatywnie odnosił się także do propozycji zmian dotyczących runku medialnego.

W 2021 roku został odwołany z funkcji rządowych na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Prezydent Andrzej Duda zgodził się i odwołał Jarosława Gowina. Porozumienie z kolei opuściła koalicję rządową.

Pod koniec 2021 roku z kolei polityk trafił do szpitala z powodu depresji. Postanowił zawiesić swoją aktywność publiczną, złożył też rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Na stanowisku zastąpiła go Magdalena Sroka, wcześniejsza wiceprezes partii. Ostatecznie w lipcu 2023 został posłem niezrzeszonym. Czy Jarosław Gowin zdecyduje się na powrót do polityki tuż przed wyborami?

- Jarosław Gowin wycofał się z polityki. Teraz dokończy swój mandat poselski – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Wypij.

- Na ile znam Jarosława Gowina, myślę, że to decyzja absolutna. Przed kilkoma miesiącami powiedział, że trzyma kciuki za każdego z nas, bo zdaliśmy najtrudniejszy egzamin z patriotyzmu. Powiedział, że niezależnie od naszych wyborów, będzie trzymał za nas kciuki. Mówię też o tych, którzy znaleźli się na listach Trzeciej Drogi. Pomijam kwestię zdrady i kupna za stołki – skwitował były współpracownik Jarosława Gowina.

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_Michalik, Kolanko, Żółciak_RUNDA 3