Przemysław Czarnek

i

Autor: Paweł Wodzyński/East News, Stanislaw Kowalczuk/East News

Czarnek wprowadzi grę "Wiedźmin" na listę lektur? Zaskakująca deklaracja ministra

2022-07-02 4:00

Pierwszy raz w historii polskiej edukacji do lektur uzupełniających Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło grę komputerową „This War of Mine”. To absolutny przełom w programie nauczania dzieci i młodzieży. Minister edukacji Przemysław Czarnek spytany, czy wprowadziłby kultową i znaną już na całym świecie grę polskich twórców „Wiedźmin” odparł, że nie widzi żadnych przeszkód.

Gra "Wiedźmin" wejdzie na listę lektur uzupełniających?

- Nie wiem dokładnie, jak jest z grą "Wiedźmin", bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale słyszałem również, że jest to gra światowej klasy. Jeśli byłoby to zgłoszone przez ekspertów i ocenione pozytywnie, to nie widzę najmniejszych przeszkód, żeby znalazło się to na liście lektur uzupełniających – powiedział w rozmowie z „Super Expressem”. Gra „Wiedźmin” ogólnie otrzymała ponad 100 nagród na całym świecie m. in. za muzykę, film wprowadzający i fabułę. Twórcą jest polskie studio CD Projekt RED. Warto wspomnieć, że wprowadzona już na listę gra „This War of Mine” jest udostępniona z możliwością darmowego pobrania w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl. - To było planowane od roku żeby tę grę wprowadzić. To jest gra polskich producentów, polskich twórców, która jest również grą rozwijającą cyfrowo. Oprócz tego, że jest to edukacja dla młodzieży, to jest to również promocja dla tego rynku, który naprawdę w Polsce dobrze wygląda. Wpisuje się to w unowocześnianie szkół, na które idzie kilka miliardów złotych – puentuje Przemysław Czarnek.

Poniżej galeria zdjęć Przemysława Czarnka z młodości

Sonda
Czy wprowadzenie gry "Wiedźmin" na listę lektur uzupełniających to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE