Jasna Góra. 30. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk komplementuje Czarnka i jego żonę: Bardzo dobrzy ludzie

i

Autor: Radio Maryja/Youtube.com 30. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk nazwał ministra Czarnka i jego żonę "bardzo dobrymi ludźmi"

Czarnek z piękną żoną na Jasnej Górze. Przyjechali do Rydzyka. Zakonnik zachwycony: Bardzo dobrzy ludzie! [ZDJĘCIA]

2021-07-10 21:38

Na Jasnej Górze w Częstochowie rozpoczęła się dziś jubileuszowa, 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Jednym z gości sobotnich uroczystości był minister Przemysław Czarnek i jego żona Katarzyna, co nie uszło uwadze ojca Tadeusza Rydzyka. Przemawiając do uczestników Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, zachęcił ich do pokazania się pozostałym osobom i nazwał ich "bardzo dobrymi ludźmi". Nie zabrakło też jednak ostrzejszego tonu.

Jasna Góra. 30. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk komplementuje Czarnka i jego żonę: Bardzo dobrzy ludzie

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się dziś na Jasnej Górze w Częstochowie. Motywem przewodnim spotkania jest "Ewangelia radosną obietnicą". W czasie powitania uczestników tegorocznych uroczystości, których kulminację będzie jutrzejsza msza św. o godz. 11, ojciec Tadeusz Rydzyk powitał w specjalny sposób ministra ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnka, obecnego na Jasnej Górze razem z żoną:

- Jest pan profesor Przemysław Czarnek - Bóg zapłać, że pan jest. I z żoną! A niech się żona pokaże, bardzo dobrzy ludzie - powiedział duchowny w czasie 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Co warto zauważyć, do tej pory Przemysław Czarnek raczej nie zabierał żony na ważne uroczystości, więc w sobotę zrobił wyjątek.

SPRAWDŹ: Kim jest żona Czarnka, Katarzyna Czarnek? ROMANTYCZNA historia ich poznania [ZOBACZ]

30. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk o "30 latach kłamstw"

Ojciec Rydzyk pozwolił sobie nawet zażartować ze wzrostu ministra Czarnka, ale w czasie dzisiejszego spotkania na Jasnej Górze nie zabrakło też z jego strony gorzkich słów.

- Radio Maryja będzie miało 30 lat i ono istnieje dzięki łasce bożej i dzięki ludziom (...) Dzięki tym ludziom, którzy ufają nam, mimo że 30 lat kłamią na nas. Tyle propagandy, tyle kłamstw w radiu, w telewizji (...) Nie tylko artykuły - to i kabarety, to i telewizje. Ile tych kanałów kłamie... To i internet. Jakie kłamstwa, ile nienawiści (...) - powiedział redemptorysta.

Dalsza część tekstu pod galerią.

Czarnek z piękną żoną Katarzyną wybrali się na pielgrzymkę. Powitał ich Rydzyk [ZDJĘCIA]

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja - bp Dec o "ideologii gender"

30. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze odwiedził też biskup Ignacy Dec, który w homilii odniósł się m.in. do kwestii mniejszości seksualnych w Polsce, nazywając ją "ideologią gender".

- Musimy się obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta, gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci - powiedział.

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze zakończy się w niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie się o godz. 15.

PONIŻEJ ZNAJDZIECIE WIDEO, NA KTÓRYM W OKOŁO 9:00 NAGRANIA, WIDAĆ CZARNKA I JEGO PIĘKNĄ ŻONĘ 

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają