Przemysław Czarnek

i

Autor: Twitter/Przemysław Czarnek

Czarnek jasno powiedział, co czeka dzieci we wrześniu. Wrócą tylko zaszczepieni?

2021-07-22 19:54

Przemysław Czarnek odpowiedział na antenie Polsatu na pytanie, które zapewne nurtuje większość rodziców: czy we wrześniu ich pociechy wrócą do szkół, będą się uczyć w domu czy może hybrydowo? Minister edukacji nie ma żadnych wątpliwości. W czasie wywiadu Przemysław Czarnek opisał, jakie są plany rządu na wrzesień, bo jak mówił, „czwarta fala pandemii na pewno nadejdzie”. Co z niezaszczepionymi dziećmi i nauczycielami?

Przemysław Czarnek zapytany o to, jak ma wyglądać powrót dzieci do szkoły, zapewnił, że jak na razie w planach jest nauka stacjonarna. - Przygotowujemy się do nauki w trybie stacjonarnym, przygotowujemy także dodatkowe wsparcie dla organów prowadzących szkoły, żeby bezpieczeństwo dzieci było na jeszcze wyższym poziomie, przeznaczymy kolejne kilkadziesiąt milionów złotych. Szczegóły przedstawiamy w przyszłym tygodniu – mówił. Minister edukacji stwierdził, iż czwarta fala pandemii jest pewna, a jeśli będzie tak intensywna, jak poprzednia, decyzje będą podejmowane na bieżąco. - Na dziś tego nie przewidujemy, 1 września chcemy, żeby dzieci poszły do szkoły w trybie stacjonarnym – ocenił.

Nie przegap: Będzie nowy przedmiot w szkole. Czarnek zapowiedział

Zapytany, czy w szkołach pojawiają się także niezaszczepieni nauczyciele, odpowiedział, ze nie jest stronnikiem segregacji. - Cieszę się, że nauczyciele w zdecydowanej większości się zaszczepili, wciąż mogą to zrobić – mówił. Ocenił, że do tej pory zaszczepiło się około 70% nauczycieli i zapewnił, ze wszyscy będą mogli wrócić do szkół, by nauczać dzieci na miejscu.

Przemysław Czarnek jest pewny, że powrót uczniów i pedagogów do placówek, nawet jeśli nie wszyscy będą zaszczepieni, będzie bezpieczny. - Szkoły nie były rozsadnikiem koronawirusa, był nim ruch okołoszkolny. Sami uczniowie nie chorowali ciężko, nie byli hospitalizowani w takiej skali, jak osoby dorosłe – stwierdził.

Zobacz: Gorąco w Sejmie. Czarnek jednak zostaje! RELACJA NA ŻYWO

Podkreślił jednak, ze szczepienie zwiększa nasze bezpieczeństwo, dlatego każdy, kto może się zarejestrować, a mimo to zwleka, może przyjąć preparat w każdej chwili – ani szczepionek ani punktów szczepień nie brakuje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE