Trojaczki urodziły się na Ukrainie

i

Autor: Pravda_Gerashchenko/Telegram Cud narodzin w ukraińskim szpitalu! Na świat przyszły trojaczki. "Nasze światełka w tunelu"

Cud narodzin w ukraińskim szpitalu! Na świat przyszły trojaczki. "Nasze światełka w tunelu"

2022-05-28 15:48

Na froncie przerażającej wojny młodzi Ukraińcy oddają życie za wolność swojego kraju. Także ofiary wśród niewinnych cywilów można liczyć już setkami. Gdy państwo sukcesywnie się wykrwawia, każdy kolejny noworodek jest dla Ukrainy jak zwycięstwo. Okazuje się, że takich zwycięstw od 24 lutego Kijów odtrąbił już prawie 50 tysięcy, a ostatnio miał miejsce prawdziwy cud. W ogarniętej wojną Ukrainie na świat przyszły trojaczki!

Dramatyczna wojna na Ukrainie odcisnęła przerażające piętno na społeczeństwie naszego wschodniego sąsiada. Ofiary cywilne liczyć można w tysiącach. Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka poinformowało bowiem w piątek, 27 maja, że oficjalna liczba zamordowanych podczas wojnie na Ukrainie cywilów wynosi około 4 tys. osób. Niestety, samo Biuro przekazało, że bilans śmierci na tej wojnie jest zdecydowanie wyższy.

UNICEF: 7,5 mln dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie

UNICEF przekazał, że wojna na Ukrainie dotknęła aż 7,5 mln dzieci i wciąż nie może dać im spokoju. Wedle raportu organizacji, z którego pochodzą powyższe dane, kobiety i dzieci z Ukrainy są szczególnie narażone na ryzyko przemocy i wykorzystywania. Łatwo też mogą stać się towarem w handlu ludźmi.

Jeszcze na początku miesiąca zaś Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy podawało, że od 24 lutego z powodu działań zbrojnych zginęło 223 dzieci, a ponad 408 zostało rannych. Niestety, bilans wciąż rośnie. W ubiegły czwartek, 26 maja tylko w Charkowie Rosjanie zabili 5-miesięczne niemowlę.

Poniżej galeria dotycząca zamachu na Władimira Putina

W obliczu tej tragedii narodu ukraińskiego niewątpliwym powodem do radości są narodziny. To światełko w tunelu dla Ukraińców, którzy tych światełek widzą coraz więcej. Jak podała bowiem w oficjalnym komunikacie ukraińska Rada Najwyższa, od początku konfliktu w Ukrainie na świat przyszło 48,3 tys. ukraińskich dzieci. Dla walczącego ze śmiercią narodu to z pewnością kolejny powód do radości.

Cud na porodówce w Ukrainie. Ewakuowana kobieta urodziła trojaczki

Ostatnio miejsce miał szczególny w tym względzie wypadek, a wręcz prawdziwy cud. Ewakuowana z obwodu czernihowskiego kobieta w ciąży urodziła bezpiecznie pod nadzorem lekarzy. I byłby to po prostu kolejny powód do radości, jakich Ukraina ma coraz więcej, gdyby nie fakt, że na świat przyszły trojaczki! To bardzo rzadki przypadek, który zwykle zdarza się raz na pół miliona porodów.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Express Biedrzyckiej 27.05 (Leszek Miller, Ryszard Schnepf, kmdr por. Maksymilian Dura) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE