Olga Semeniuk

i

Autor: Jacek Szydłowski / Forum Olga Semeniuk

Świadczenie 500 Plus

Co z waloryzacją 500+? Olga Semeniuk: Dzisiaj nie ma o tym rozmowy

2022-10-19 20:04

Podczas rozmowy z Radiem ZET Olga Semeniuk, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii przyznała, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnych rozmów w kwestii waloryzacji 500+, na które czekają Polacy. Mimo rządowych zapowiedzi waloryzacja nie jest teraz priorytetem.

Wiceminister Semeniuk: Na forum rządowym dzisiaj o waloryzacji 500+ nie ma rozmowy

Rząd PiS zapowiadał niedawno, że planowana jest waloryzacja 500+. Nie poinformowano jednak kiedy może to nastąpić. Jak się okazuje, dla rządu teraz ważniejsze są inne kwestie, a program 500+ i jego waloryzacja nie jest obecnie omawiana. Przyznała to wiceminister z Ministerstwa Rozwoju Technologii Olga Semeniuk podczas rozmowy z Radiem ZET. - Na forum rządowym dzisiaj o waloryzacji 500+ nie ma rozmowy. Takie decyzje też zapadają w innym gremium. Dziś skupiamy się przede wszystkim na polityce energetycznej, na wsparciu sektora MŚP - wyznała. 

Waloryzacja świadczenia 500+ miała być przepustką PiS do ponownej wygranej w wyborach. Na pytanie, czy brak decyzji ze strony rządu mogłoby oznaczać klęskę Prawa i Sprawiedliwości, Olga Semaniuk odpowiedziała jasno. -  Klęska wyborcza PiS? A na jakiej podstawie i skąd są takie analizy, że do takiej klęski mogłoby dojść. Zawsze powtarzam, że najważniejsze sondaże są przy urnie wyborczej. Różne mamy komentarze do tych analiz wyborczych - skwitowała. 

Niewątpliwie do waloryzacji świadczenia 500+ dojdzie, jednak nie prędko, jak oczekiwaliby tego Polacy. Teraz bowiem rząd skupia swoją uwagę na innych kwestiach, jak problemy gospodarcze spowodowane wojną na Ukrainie. - Dziś skupmy się na tym, aby jak najłagodniej społeczeństwo mogło przeżywać niestety trwającą ósmy miesiąc wojnę, plus zabezpieczyć nas przyszły rok w kontekście energetycznym i gospodarczym - powiedziała.

Sonda
Czy waloryzacja 500 plus powinna nastąpić jeszcze w tym roku?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Mazurek