Katarzyna Kotula

i

Autor: East News

Obietnice wyborcze

Co z ustawą o związkach partnerskich? Kotula: "za chwilę"

2024-03-02 10:31

Ministra ds. równości Katarzyna Kotula zapowiedziała, że Lewica „za chwilę” zaprezentuje ustawę o związkach partnerskich. Dodała, że na ukończeniu są także prace nad penalizacją „mowy nienawiści”.

W piątek w Sejmie podczas międzyresortowej konferencji prasowej Lewicy ministrowie podsumowali swoje dotychczasowe rządy w resortach i przedstawili plany na najbliższy czas. „Jesteśmy w rządzie po to, żeby załatwiać sprawy, które przez lata były niezałatwione, żeby pilnować lewicowych spraw w rządzie i żeby nikomu z koalicjantów nie przyszło do głowy dokonywać zmian, które nie będą akceptowalne” – powiedział minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Ministra ds. Równości przyznała, że biuro jej poprzedniczki było „urzędem widmo”, a ona „zastała spaloną ziemię”. Kotula poinformowała, że „za chwilę” zaprezentowana zostanie ustawa o związkach partnerskich. Dodała, że na ukończeniu są także prace dot. penalizacji „mowy nienawiści”. Z kolei ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała m.in., że trwają prace nad projektem ustawy, która wydłuży urlop rodzicielski rodzicom wcześniaków.

„Pracujemy także nad tym, aby poprawić dostępność do żłobków” – dodała ministra.

W galerii poniżej zobaczycie, jak mieszkają ministry Katarzyna Kotula i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA
Sonda
Czy w Polsce powinny zostać wprowadzone związki partnerskie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany