Sejm

i

Autor: Sejm

Kiedy oświadczenia majątkowe posłów? Nie znamy ich... przez wirusa! [TYLKO U NAS]

2020-05-26 12:07

Zbliża się koniec maja, a informacji o majątkach polityków ani widu, ani słychu. Każdego roku o tej porze już od dawna znaliśmy treść oświadczeń majątkowych wszystkich parlamentarzystów. Procedura od lat wyglądała tak samo - politycy mieli czas do końca kwietnia, żeby złożyć dokumenty pokazujące ich stan posiadania, zaś strona internetowa Sejmu publikowała je niedługo później. Wiedzieliśmy, kto ile zarobił, kto stracił i kto wyszedł na zero. Tym razem jednak informacji nie ma. Dlaczego? "SE" poznał przyczynę!

Dlaczego nadal nie opublikowano oświadczeń majątkowych posłanek? Ostatnie dokumenty, które możemy znaleźć na stronie Sejmu pochodzą z jesieni ub. roku, a zatem daleko im do aktualności! Pytanie o przyczyny tej niecodziennej sytuacji zadaliśmy Centrum Informacyjnemu Sejmu. Odpowiedź nieco zaskakuje. Okazało się, że wszystkiemu winien jest koronawirus.

"Na postawie art. 31zza ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, osoby obowiązane do złożenia oświadczenia o stanie majątkowym za rok 2019, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, mogą złożyć oświadczenie w terminie do dnia 31 maja 2020 r.
Dokumenty te zostaną upublicznione na stronie internetowej Sejmu po ich przygotowaniu do publikacji, obejmującym m.in. zeskanowanie i anonimizację danych teleadresowych" - odpowiedziało nam CIS.

To oznacza, że najświeższych danych nie możemy spodziewać się prędzej niż w pierwszej połowie czerwca. Są jednak dwa wyjątki. "Super Express", jako jedyny, poznał aktualne oświadczenia majątkowe dwójki polityków - znamy stan posiadania szefa PSL i kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Ważna deklaracja resortu pracy. Rafał Trzaskowski szybciej pomoże przedsiębiorcom

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE