Jarosław Kaczyński po ciężkiej operacji kolana

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS

Chodzi o zdrowie prezesa

Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Rzecznik PiS wygadał się na wizji

2023-03-17 12:36

Prezes PiS Jarosław Kaczyński z powodów zdrowotnych musiał przerwać objazd Polski pod koniec 2022 roku. Choć na początku 2023 r. miał wrócić do spotkań z Polakami, wciąż ni podjął się tego zadania. Wiele wyjaśniają słowa rzecznika PiS Rafała Bochenka, który wygadał się na antenie na temat stanu byłego wicepremiera.

Jarosław Kaczyński grudniu 2022 roku trafił do szpitala na ul. Szaserów w Warszawie z powodu problemów zdrowotnych. Polityk przeszedł tam operację wszczepienia endoprotezy kolana. Do domu został wypisany dopiero po Nowym Roku, a przez ten czas był wyłączony z aktywności politycznych. Od tamtej pory Jarosław Kaczyński porusza się o kuli. Choć już pojawił się na Nowogrodzkiej i w Sejmie, nadal nie wznowił obiecanego objazdu po Polsce. O powód został zapytany Rafał Bochenek. - Pan prezes Jarosław Kaczyński pracuje w siedzibie partii. Jesteśmy w nieustannym kontakcie. Spotykamy się, jeszcze nawet dzisiaj mamy takie wewnętrzne spotkanie – mówił na antenie Polsatu.

Rzecznik PiS zaznaczył, że Jarosław Kaczyński czeka na opinię lekarzy i niebawem znów zacznie się spotykać z mieszkańcami polskich miast. - Z całą pewnością po konsultacji lekarzy, po ich pozytywnej opinii co do tego, że nastąpił koniec rehabilitacji. Wówczas pan prezes podejmie taką decyzję. Myślę, że to nastąpi w najbliższych tygodniach i pan prezes zapewne włączy się w programowy objazd PiS, który w tym momencie trwa w Polsce. Na przełomie marca i kwietnia będziemy mogli się tego spodziewać – stwierdził Rafał Bochenek.

Sonda
Podobają ci się wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej - Robert PSZCZEL
Listen on Spreaker.