Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź

i

Autor: PHOTO MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS GDANSK Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala

Ale zamieszanie

Co się dzieje z abp Głodziem? Pojawiły się niepokojące doniesienia o jego zdrowiu

2023-06-02 16:01

Abp Sławoj Leszek Głódź według doniesień niektórych mediów miał trafić do szpitala. Jak się jednak okazało, informacji zaprzecza Archidiecezja Białostocka. Co się dzieje z duchownym?

Wierni mieli powody do obaw o zdrowie abp. Sławoja Leszka Głódzia. 2 czerwca w mediach pojawiła się informacja z anonimowych źródeł, jakoby duchowny miał trafić do szpitala. Jednakże rzecznika prasowa Archidiecezji Białostockiej Teresa Margańska zaprzeczyła, aby tak się stało.

- Były metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź nie przebywa w szpitalu. Cieszy się dobrym zdrowiem. Przed chwilą rozmawiałam z arcybiskupem. Ani arcybiskup, ani ksiądz, który się nim opiekuje, nie mają takich wiadomości, o których informują media – mówiła w rozmowie z TVP Info.

Jak poinformował dziennikarz śledczy Radosław Gruza, krótko po ogłoszeniu nioepokojących doniesień skontaktował się telefonicznie z samym abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, który zapewnił, że czuje się dobrze i nie był hospitalizowny. - Abp Leszek Sławoj Głódź odebrał telefon i w rozmowie ze mną zapewnił, że nie trafił do szpitala. Przyjmuję i odwołuję szturm modlitewny. Życzę zdrowia – napisał na Twitterze dziennikarz.

Wygląda na to, że według oficjalnych źródeł abp Głódź nie przebywa w szpitalu.

QUIZ. Biskupi z czasów PRL. Wojtyła, Wyszyński, Glemp. Zapomniane fakty

Pytanie 1 z 15
Który z hierarchów został prymasem w 1948 roku?
Wieczorny Express zajawki - Korowaj
Nasi Partnerzy polecają