Ukraina. Wołodymyr Zełeński

i

Autor: AP Ukraina. Wołodymyr Zełeński

Co dalej z Ukrainą i jej wstąpieniem do Unii Europejskiej? Niebawem wszystko może się wyjaśnić

2022-06-16 14:14

Toczą się debaty i dyskusje nad przyjęciem Ukrainy do Unii Europejskiej. Prezydent Wołodymyr Zełeński 28 lutego podpisał formalny wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. W ubiegłą sobotę szefowa KE Ursula von der Leyen spotkała się z Zełenskim w Kijowie; rozmowy dotyczyły przede wszystkim wniosku Ukrainy. Komisja Europejska ma wydać w tej sprawie wkrótce opinię, która będzie podstawą do dyskusji przywódców „27-ki” na szczycie UE w Brukseli, który odbędzie się w dniach 23-24 czerwca.

Ważą się dalsze losy wstąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej

- Perspektywy przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE były tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z premier Danii Mette Frederiksen - przekazał szef BPM Jakub Kumoch. Podkreślił, że Polska, Słowacja i inne kraje regionu prowadzą akcję na rzecz poparcia Ukrainy. "Prezydent Andrzej Duda rozmawiał przed chwilą z panią premier Danii Mette Frederiksen. Rozmowa dotyczyła perspektyw przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE" - napisał w czwartek prezydencki minister na Twitterze. Z wizytą w Kijowie w czwartek przebywają prezydent Emmanuel Macron, kanclerz Olaf Scholz oraz premier Włoch Mario Draghi, którzy mają spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim oraz udać się Irpienia, gdzie rosyjscy żołnierze popełnili zbrodnie wojenne. 

„Należy rozpocząć negocjacje i nadać status kandydata, musimy dać Ukrainie ten sygnał. Krajowi, który dziś jest w stanie wojny, który jutro, mam nadzieję, jak najszybciej będzie musiał się odbudować, będzie potrzebował czasu w szczególności na zrealizowanie podstawowych norm dotyczących wejścia do UE” – powiedział Beaune.

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Bez pomocy Zachodu Ukraina przegra tę wojną
Sonda
Czy Ukraina zostanie przyjęta do Unii Europejskiej w najbliższych latach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany