Wybory

i

Autor: Wikipedia Commons, Artur Andrzej Wybory 2023 - jaki dokument trzeba mieć przy sobie, by oddać ważny głos?

Można się zaskoczyć!

Co będzie decydujące w głosowaniu Polaków? Jedna rzecz wysuwa się na prowadzenie

2023-09-13 10:04

Już 15 października odbędą się wybory parlamentarne. Okres poprzedzający to wydarzenie jest wyjątkowo napięty dla polityków wszystkich frakcji, którzy będą próbować przekonać do siebie jak największą ilość wyborców. Co będzie decydujące? Najnowszy sondaż wskazuje wyraźną odpowiedź.

15 października Polacy ruszą do urn wyborczych. Politycy dwoją się i troją, by pokazać się od jak najlepszej strony i zdyskredytować politycznych rywali. Co może okazać się decydujące przy wyborze odpowiedniego kandydata? O to zapytano w najnowszym sondażu RMF FM i „Rzeczpospolitej”, przeprowadzonym przez IBRiS.

Najwięcej osób, bo 56,9 proc. wskazało, że będzie się kierować analizą dotychczasowych dokonań kandydata w poprzedniej kadencji lub w życiu publicznym. 14, 2 proc. wskazało na sympatię do danej osoby, a 10,2 proc. analizą kampanii wyborczej prowadzonej przez kandydatów z wybranej listy.

Głos na pierwszą osobę na liście deklaruje 4,4 proc. respondentów, a pozycją lidera kieruje się 3,8 proc. badanych. 2,3 proc. sugeruje się wiekiem, 1,9 proc chęcią wsparcia osoby startującej z dalszego miejsca, a 0,1 proc. bierze pod uwagę płeć. Z kolei 6,2 proc. nie wiedziało, jaką odpowiedź wskazać.

Jak widać motywy Polaków są bardzo różnorodne, a kampania wyborcza wcale nie jest najważniejsza. Z badania jasno wynika, że to doświadczenie i aktywność ma największe znaczenie dla większości wyborców. Kampania wyborcza to idealny czas, by lepiej poznać wszystkich kandydatów.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Najważniejsze wybory. Debata [10.09.2023]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany