Morawiecki

i

Autor: Shutterstock

Wybory w 2025 roku

Cios z samego rana w Morawieckiego! Nici z marzeń o prezydenturze?

2024-06-20 9:19

W niemal każdym sondażu Mateusz Morawiecki zgarnia największe poparcie z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Były premier musi jednak najpierw przekonać kierownictwo swej partii do startu, a to łatwe nie będzie. Stanowcze "nie" mówi Suwerenna Polska, ważny koalicjant ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

Przed Jarosławem Kaczyńskim niezwykle trudny wybór. Już za rok odbędą się wybory prezydenckie, a z oczywistych względów kandydatem Prawa i Sprawiedliwości nie może być Andrzej Duda. Sondaże pokazują, że wśród kandydatów prawicowego ugrupowania największe szanse miałby Mateusz Morawiecki. Sęk w tym, czy były premier będzie w stanie przekonać do siebie kierownictwo partii oraz ogólnie - Zjednoczonej Prawicy? Były szef rządu raczej nie ma co liczyć na przychylność Suwerennej Polski. - Mateusz Morawiecki na pewno nie będzie kandydatem Suwerennej Polski w wyborach prezydenckich. Jeśli PiS zaproponuje tę postać jako kandydata na prezydenta, na pewno nie spotka się to z poparciem naszej formacji - powiedział dziś w Onet Rano Michał Woś, polityk tej partii.

- Każdy wie, że żeby wygrać wybory prezydenckie kandydat musi mieć 50 proc. plus jeden głos, czyli to musi być taki kandydat, który zachęci do pójścia na wybory wszystkich wyborców prawicy i przekona do siebie tych, którzy głosowali na inne ugrupowania 15 października - ocenił.

Wśród innych możliwych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości wymienia się Beatę Szydło, Waldemara Budę oraz Tobiasza Bocheńskiego.

ZOBACZ GALERIĘ: Taki styl ma Beata Szydło

''RUCH ze strony PREZYDENTA BYŁ KONIECZNY!'' - Beata Szydło
Sonda
Czy Beata Szydło sprawdziłaby się jako prezydent Polski?
Listen on Spreaker.