Koronawirus. Szpital MSWiA w Poznaniu będzie jednoimienny?! Nieoczekiwany zwrot!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus. Szpital MSWiA w Poznaniu będzie jednoimienny?! Nieoczekiwany zwrot!

180 pacjentów ze szpitala MSWiA miało trafić na bruk! "Trup słałby się gęsto" [ZDJĘCIA]

2020-10-17 5:50

Ta historia mogła się przydarzyć waszym matkom, żonom i córkom! Wymagający pilnego leczenia chorzy na raka mieli zostać wyrzuceni z poznańskiego szpitala MSWiA! Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk (43 l.) chciał zmienić placówkę w szpital jednoimienny, czyli przeznaczony tylko dla pacjentów z koronawirusem. – Gdyby szedł w zaparte, trup słałby się gęsto – mówi nam dyrektor szpitala Witold Pstrąg-Bieleński, który bohatersko przeciwstawił się wojewodzie.

Rząd za pośrednictwem wojewodów próbuje znaleźć wolne łóżka dla pacjentów z COVID-19. I tak wojewoda wielkopolski chciał przekształcić poznański szpital MSWiA w jednoimienny. Oznaczałoby to ewakuację 180 chorych oraz odmowę dalszego leczenia w sumie 400 osób. Wśród nich byłyby osoby z białaczką, szpiczakami i chłoniakami, którzy przyjmują chemioterapię. Po wielu apelach wojewoda na szczęście zmienił decyzję.

– Dobrze, że wsłuchał się w głos pacjentów. Chorzy i ich rodziny przyjęli pomysł zamknięcia szpitala bardzo emocjonalnie. W Poznaniu nie miałby kto ich przyjąć. Ludzie płakali ze szczęścia, kiedy decyzja została zmieniona – mówi dyrektor szpitala Witold Pstrąg-Bieleński. – Cieszę się z decyzji wojewody, bo gdyby się upierał, trup ścieliłby się gęsto – tłumaczy dyrektor.

Podobny stres przeżywali niedawno pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który miał być w całości zmieniony w jednoimienny. Ostatecznie zapadła decyzja o pozostawienie w nim onkologii. – Mamy co miesiąc 200 nowych pacjentów, których leczymy nowatorskimi metodami. Dla wielu z nich to ostatnia szansa na przedłużenie życia – opowiadał nam prof. dr hab. Piotr Wysocki, kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii w krakowskim szpitalu.

.

Grób Jana Himilsbacha. Niezapomniani