Były więzień obozu Auschwitz Marian Turski

i

Autor: SUPER EXPRESS Były więzień obozu Auschwitz Marian Turski

Były więzień obozu Auschwitz Marian Turski mocno po proteście antyszczepionkowców [TYLKO U NAS]

2021-12-15 17:38

Przed Sejmem odbył się protest antyszczepionkowców, w którym udział wzięli też politycy Konfederacji: Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor i Grzegorz Braun. Posłowie stali na tle ogromnego transparentu z napisem: "Szczepienie czyni wolnym", który miał format przypominający bramę z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Sprawa wywołała skandal. W rozmowie z "Super Expressem" takie wykorzystanie symbolu Holokaustu skomentował były więzień obozu Auschwitz, Marian Turski.

Były więzień KL Auschwitz, historyk, dziennikarz i działacz społeczny Marian Turski w rozmowie z SE skomentował protest przed Sejmem. Nawiązał jednak do tego, że to nie pierwszy raz, gdy obóz zagłady w Auschwitz jest wykorzystywany przez antyszczepionkowców: - Doniesiono mi, że jeden z posłów do parlamentu holenderskiego, antyszczepionkowiec, wyświetlił film z moim przemówieniem wygłoszonym w Auschwitz i powiedział: „Popatrzcie, pan Turski mówi, żeby nie dyskryminować mniejszości, a wy nas dyskryminujecie”. Jest to nadużycie wolności słowa i nadużycie pojęcia dyskryminacji”. Niemcy wykorzystali hasło „Praca czyni wolnym” w charakterze prześmiewczym, bo przecież praca w obozie nikogo nie czyniła wolnym. I obecne hasło również ma taki sam cel. Bo niezaszczepienie się nie czyni nikogo wolnym -  mówi nam Marian Turski. I dodaje: - Przeciwnie, niezaszczepieni narażają innych. Chciałbym, aby to każdy zrozumiał. Jeśli człowiek palący papierosa nie ma prawa wstępu do autobusu, to czy jest to dyskryminacja? W ten sposób chronimy innych przed niebezpieczeństwem. Jeśli ktoś sam sobie szkodzi, to jest to jego sprawa, ale należy go odgrodzić od innych. Palenie w porównaniu z COVID-19 to rzecz niewinna, ponieważ to COVID zabija. Dyskryminacja i pozbawianie praw, czego doświadczyliśmy w obozie Auschwitz, prowadziło do zagłady ludzi - podkreśla były więzień obozu koncentracyjnego.

ZOBACZ>>>Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Sprawdź obowiązujące przepisy [LISTA]

Marian Turski przyznaje też: - W przypadku szczepień jest odwrotnie, bo my chronimy prawa ludzi, którzy są najsłabsi i narażeni na zachorowanie oraz śmierć. Jeśli ktoś się nie szczepi, zagraża życiu innych. To, co widzieliśmy podczas manifestacji antyszczepionkowców, jest nadużyciem słów o wolności i dowodzi tylko złej woli tych, którzy takich haseł używają.

Sonda
Czy posłowie powinni zostać ukarani za występ na antyszczepionkowym proteście?
Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Nie możemy wydawać poleceń wirusowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE