Elżbieta Rafalska - emerytura

i

Autor: Tomasz Radzik

Była minister Elżbieta Rafalska: Waloryzacja 500 plus, co trzy lata

2022-05-27 5:24

Waloryzacja 500 plus - to temat, który wraca jak bumerang. Elżbieta Rafalska (66 l.), była minister rodziny, pracy i polityki społecznej uważa, że 500 plus powinno zostać zrewaloryzowane. – Nie mam informacji, że rząd podwyższy to świadczenie, natomiast myślę, że się z tym poważnie liczy. Uważam, że co trzy lata powinna być waloryzacja i teraz jest dobra na to chwila – mówi europosłanka PiS.

Była minister Elżbieta Rafalska o świadczeniu 500 plus 

Świadczenie 500 +, to jeden ze sztandarowych programów rządów Zjednoczonej Prawicy. Początkowo 500 plus było przyznawane tylko na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, ale potem nastąpiły zmiany w 500 plus. Przypomnijmy, że przed trzema laty, 1 lipca 2019 r., wprowadzono  świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia. To była ostatnia zmiana w tym zakresie. Teraz, przy szalejącej inflacji, dobiegają żądania podniesienia wypłacanej kwoty. Elżbieta Rafalska zwraca uwagę, że rząd stoi przed dużym wyzwaniem. – Podniesienie wysokości świadczenia o 50 zł będzie oznaczać dla budżetu 4 mld zł miesięcznie. A oczekiwania są zapewne większe – komentuje. I rzuca inny pomysł: – Zróżnicowałabym świadczenie 500 plus dla rodzin wielodzietnych i dała im np. dodatek inflacyjny na czas wielkiej drożyzny.

SPRAWDŹ: Potrzebne podwyżki 500 plus. Przez inflację świadczenie jest dużo mniej warte [TABELA]

Waloryzacja 500 plus? Poseł z Solidarnej Polski komentuje

Poseł Tadeusz Cymański (66 l.) z Solidarnej Polski na temat ewentualnej waloryzacji 500 plus wypowiada się ostrożniej. – Mamy waloryzację emerytur. Nie chciałbym dywagować, czy nas stać na waloryzację 500 plus, czy nie, chciałbym usłyszeć ministra finansów, który odpowiada na to pytanie.  

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
Sedno Sprawy - Jacek Sasin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE