Sławomir Mentzen

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Sławomir Mentzen

Zastąpi go Przemysław Wipler

Brat Sławomira Mentzena rezygnuje z wyborów! Wymowny wpis

2023-07-26 10:30

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen prężnie działa w mediach społecznościowych i spotkaniach z wyborcami, by zapewnić partii ich poparcie. Jeszcze niedawno miał mu towarzyszyć brat, Tomasz Mentzen, który miał zająć pierwsze miejsce na toruńskiej liście. Plany się jednak zmieniły.

Niedawno Sławomir Mentzen ogłosił powrót Przemysława Wiplera do Nowej Nadziei. Przy okazji poinformował, że będzie „jedynką” na liście w Toruniu. Wcześniej to miejsce miał zająć Tomasz Mentzen, brat lidera Konfederacji, ten jednak postanowił zrezygnować z wyborów w ogóle. Na swoim profilu na Twitterze napisał o powodach swojej decyzji.

- Niniejszym informuję, że rezygnuję z kandydowania w nadchodzących wyborach. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu, poprosiłem mojego brata, aby znalazł zastępcę na moje miejsce w Toruniu. Teraz ze spokojem, mogę powiedzieć, że stanął na wysokości zadania – napisał.

- Rezygnuje z przyczyn osobistych. Decyzja ta jest wynikiem przemyśleń, które dojrzewały we mnie już od dłuższego czasu. Dziękuję za Państwa wsparcie i zrozumienie – dodał.

Warto przypomnieć, że Tomasz Mentzen w styczniu 2023 roku wygrał prawybory zorganizowane przez Konfederację, uzyskując dwa razy więcej głosów niż konkurenci.

Sonda
Popierasz Konfederację?
Wieczorny Express - Sławomir Mentzen cz.1