Krzysztof Bosak

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Krzysztof Bosak

Wybory 2023

Bosak prezydentem Polski? Jeśli dostanę takie zadanie, to je wykonam

2023-06-29 20:11

Krzysztof Bosak współprzewodniczący Konfederacji Wolność i Niepodległość był gościem wieczornego programu "W ogniu pytań". Krzysztof Bosak przekonywał o świetlanej przyszłości partii, działaniach partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Będziemy wystawiać swoich kandydatów na senatorów - potwierdzał i zachęcał do aktywności w regionach. A co z wyborami prezydenckimi?

Krzysztof Bosak - wybory 2023

Krzysztof Bosak współprzewodniczący Konfederacji Wolność i Niepodległość w programie "W ogniu pytań". Krzysztof Bosak przekonywał podczas swojego wystąpienia o świetlanej przyszłości partii, działaniach partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Będziemy wystawiać swoich kandydatów na senatorów - potwierdzał. I apelował, by nie straszyć nikogo tym, że trzeba bratać się politycznie z kimkolwiek, byle tylko natychmiast po wyborach móc wyłonić rząd. Bosak zapewniał, że takiego bratania pod presją nie będzie. Ale w rozmowie z jednym z widzów przyznał, że nie może składać publicznie obietnicy dotyczącej scenariusza powyborczego. - Ja nie wiem, co będzie po wyborach - powiedział. Krzysztof Bosak przyznał, że jego partia jeszcze nie wie dokładnie, jakie oczekiwania mają ich wyborcy. - Mogę obiecać, że nie sprzeniewierzę naszego programu - powiedział Krzysztof Bosak. Co ciekawe, Krzysztof Bosak nie zaprzeczył stanowczo, że ewentualnie po wyborach na pewno nie będzie bratał się z Prawem i Sprawiedliwością. Z jego słów można wywnioskować, że ostateczne deklaracje przyjdzie poczekać do jesieni, kiedy to poznamy wyniki wyborów.

Podczas programu zapytano Krzysztofa Bosaka o to, czy będzie kandydował w wyborach prezydenckich? - Jeśli dostanę takie zadanie, to je wykonam. Jeśli dostanie je ktoś inny, to będę tę osobę wspierał - powiedział Krzysztof Bosak.

Politycy od Kuchni - Elżbieta Rafalska oprowadza po Europarlamencie
Sonda
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wziąłbyś w nich udział?