Borys Budka

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Borys Budka

Borys Budka został poinformowany o śmierci żony. Obrzydliwa prowokacja

2022-01-28 18:40

Ktoś podszywa się pod numery znanych instytucji lub polityków, po czym dzwoni z najgorszą z możliwych wieści: umarł ojciec - nie oddycha, zginął syn, żona miała zawał – nie żyje. Tym razem ofiarą prowokacji padał jeden z liderów opozycji Borys Budka. Polityka PO poinformowano o tym, że nie żyje jego ukochana żona.

Żona Borysa Budki odebrała telefon zidentyfikowany jako numer jej męża, z informacją o jego zgonie. Chwilę potem tym razem z jej numeru zadzwoniono do Borysa Budki z informacją „Kasia nie żyje”. Ponieważ para odebrała telefony będąc akurat razem, udało im się nagrać dzwoniącego. Borys Budka, przewodniczący klubu KO w Sejmie, zamieścił nagranie na Twitterze. Po odebraniu telefonu poseł PO usłyszał, że jego żona „nie żyje, miała zawał, stwierdzono zgon ”Chociaż te wiadomości są nieprawdziwe, można odnieść wrażenie, że to po prostu bardzo ostra forma groźby. Słuchając wieści o śmierci bliskich, można się naprawdę zacząć bać. Z tego powodu przestępstwo jakiego dopuszczają się dzwoniący, to groźba bezprawna. Oczywiście łamią prawo podszywając się nie tylko pod telefony polityków, ale np. pod infolinię CBA. Tak było w przypadku prof. Marcina Matczaka, który od osoby dzwoniącej z numeru CBA odebrał wiadomość o śmierci syna. Tych gróźb – wieści najgorszych z możliwych, jest coraz więcej. Przestępcy dzwonią nie tylko do osób publicznych związanych z opozycją lub po prostu tworzących opozycję. Są tak okrutni, że telefonują do bliskich im osób. W przypadku mec. Romana Giertycha, telefon, tym razem z poważnymi groźbami, odebrała córka. Cała ta sprawa z dziwnymi telefonami jest jak początek thrillera Remigiusza Mroza. Tym razem jednak to dzieje się naprawdę, na naszych oczach, niemal codziennie.

Express Biedrzyckiej Budka

Żona ministra PiS atakuje rząd! Marianna Schreiber "Mam tego dość" Oglądajcie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE