Wołoszański

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express

Znany historyk wchodzi do polityki!

Bogusław Wołoszański o udziale w wyborach do Sejmu: Nie boję się starcia z Macierewiczem

2023-08-17 0:45

PO zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu. Najbardziej sensacyjnym kandydatem jest chyba Bogusław Wołoszański (73 l.), historyk, autor popularnego kiedyś programu „Sensacje XX wieku”. Będzie on jedynką w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie listę PiS otworzy - jak wszystko wskazuje - Antoni Macierewicz (75 l.). - Nie boję się tego starcia! – powiedział Wołoszański „Super Expressowi”.

Wołoszański jedynką KO w Piotrkowie Trybunalskim. Wybory w Polsce

16 sierpnia 2023 r. lider PO Donald Tusk (66 l.) przedstawił kilka osób, które będą reprezentowały KO na listach wyborczych. Wśród nich był Bogusław Wołoszański, który otworzy listę KO w Piotrkowie Trybunalskim. W okręgu tym liderem listy PiS ma być były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jaka jest rola Wołoszańskiego? - Jego zadaniem jest zdekonspirować lidera tej listy, z którą walczymy - Antoniego Macierewicza - zapowiedział Tusk. A tak swoją kandydaturę tłumaczy sam zainteresowany: - Zdecydowałem się wejść w politykę, żeby włączyć się w budowanie nowego, lepszego domu, czyli Polski. Nie przestrasza mnie to, że zetrę się z panem Antonim Macierewiczem – mówi Wołoszański. - Bardzo się cieszę, że poznam tego pana. Jak można się go obawiać? Przecież to jest taki wspaniały człowiek – dodał nowy polityk PO.

Komentarze po ogłoszeniu startu Kołodziejczaka z list KO. PiS ma używanie

Historyk kontra radykał

Nie wiemy, jak Macierewicz ocenia kontrkandydata – nie odebrał od nas telefonu. Jego partyjni koledzy wypominają Wołoszańskiemu, że w latach 80. miał zobowiązać się do współpracy z SB w zamian za możliwość wyjazdu do Londynu. - Wygląda na to, że wszystko jest przez pana Tuska do zaakceptowania – komentuje poseł PiS Bolesław Piecha (69 l.). - Zobaczymy jednak jaki będzie efekt starcia tego kandydata z naszym kandydatem, ministrem Macierewiczem. Pojedynek zapowiada się ciekawie – dodaje polityk.

Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Rafał Chwedoruk uważa, że wprowadzenie autora „Sensacji XX wieku” na listę KO ma stworzyć kontrast do Macierewicza, słynącego z radykalizmu i konspiracyjnych teorii. - Wystawienie pana Wołoszańskiego może być próbą doprowadzenia do radykalizacji przeciwnej strony w kampanii - komentuje ekspert.

Bogusław Wołoszański kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu
Sonda
Czy Bogusław Wołoszański słusznie robi wchodząc do polityki?