Rafał Grupiński, Joanna Senyszyn, Antoni Macierewicz

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS, Karolina Adamska/East News, Marcin Wziontek/Super Express

Świadczenia wybrańców narodu

Bogaci emeryci? To możliwe, jeśli jest się posłem. Takie dochody mają sejmowi krezusi!

2023-06-02 5:20

Nie ma to jak być seniorom z pokaźną emeryturą, a jednocześnie posłem na Sejm! Nie dość, że dostaje się uposażenie i dietę (łącznie 16,8 tys. zł brutto), to jeszcze ZUS wypłaca należne świadczenie emerytalne. Rekordzistką jest tu posłanka Lewicy Joanna Senyszyn (74 l.), której emerytura (polska i unijna) wynosi łącznie około 23 tys. zł miesięcznie.

Uposażenie, dieta i emerytura

Posłowie na tle zwykłych Polaków są dobrze sytuowani, a posłowie – emeryci, to praktycznie bogacze. Niedawno informowaliśmy o wysokich dochodach posła Jarosława Kaczyńskiego. Teraz sprawdziliśmy dochody jego bliskiego współpracownika - Antoniego Macierewicza. Z oświadczenia majątkowego wiceszefa PiS za rok 2022 wynika, że otrzymał z ZUS łącznie 44 770 zł. Oznacza to, że co miesiąc dostawał 3730 zł (wliczając 13 i 14 emeryturę). Po waloryzacji świadczeń ma teraz ok. 4300 zł emerytury.

PiS szuka chętnych do polowania na Tuska. Płaca? 16 tys. zł. Szef komisji zarobi jeszcze więcej

Co dwie emerytury, to nie jedna

Do zamożnych seniorów zalicza się poseł KO Rafał Grupiński (71 l.), który w minionym roku dostawał 6300 zł emerytury, a od marca tego roku jego świadczenie wzrosło prawdopodobnie do ok. 7250 zł. Najbogatsi posłowie - emeryci są w Lewicy. Poseł Rajmund Ajchler (74 l.) dostawał w ub. roku 8114 zł świadczenia, a obecnie ma najpewniej 9315 zł. Rekordzistką jest Joanna Senyszyn, której ZUS wypłacał w 2022 r. ponad 14 tys. zł. W tym roku po podwyżce ma zapewne 16 tys. zł. Ale posłanka dostaje jeszcze emeryturę z Parlamentu Europejskiego - miesięcznie 7500 zł (po przeliczeniu z euro na złotówki). 

AFERY rządu? Polacy w SZOKU! Kocham tylko BOGA i PiS! | Komentery
Sonda
Czy 4 tys. złotych emerytury to dużo czy mało?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany