Minister Mariusz Błaszczak

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI / SUPER EXPRESS Minister Mariusz Błaszczak

Błaszczak zdecydował. Trzy dymisje po dezercji polskiego żołnierza

2021-12-17 17:52

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję w sprawie przełożonych żołnierza, który uciekł na Białoruś. Jak wynika z komunikatu MON, ze stanowisk odwołani zostali trzej wojskowi z 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Wielkie poruszeni wywołała sprawa ucieczki polskiego żołnierza na Białoruś. Dowództwo 16 Dywizji Zmechanizowanej potwierdziło, że w czwartek 16 grudnia 2021 roku w godzinach popołudniowych stwierdzono nieobecność żołnierza 11. Pułku Artylerii. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna przebywa na Białorusi i tam miał prosić o azyl polityczny.  Polski żołnierz, który w czwartek zaginął, miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Potwierdził to szef MON Mariusz Błaszczak.

Jednocześnie minister podjął już pierwsze decyzję w tej bulwersującej sprawie, odwołując ze stanowisk przełożonych żołnierza, który uciekł na Białoruś.

- "Po odebraniu meldunku od gen. dyw. K. Radomskiego dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej Minister Obrony Narodowej podjął decyzję o odwołaniu ze stanowisk przełożonych żołnierza, który znalazł się na Białorusi" - przekazały służby prasowe MON.

"Odwołani zostali dowódca baterii, dowódca plutonu i dowódca 2. dywizjonu w Węgorzewie" - głosi komunikat resortu zamieszczony w mediach społecznościowych.

TAK WYGLĄDA granica Polski z Białorusią! Nasz dziennikarz był na miejscu!
Sonda
Czy polskiemu żołnierzowi będzie lepiej na Białorusi niż w ojczyźnie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany