Mariusz Błaszczak

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Mariusz Błaszczak

Reakcja na doniesienia z Białorusi

Błaszczak zdecydował o przemieszczeniu naszych formacji wojskowych z zachodu na wschód Polski

2023-07-21 7:22

- Komitet ds. bezpieczeństwa analizował możliwe zagrożenia związane z obecnością Grupy Wagnera na Białorusi. Szef MON, przewodniczący Komitetu Mariusz Błaszczak zdecydował o przemieszczeniu naszych formacji wojskowych z zachodu na wschód Polski - powiedział PAP sekretarz Komitetu, minister Zbigniew Hoffmann.

W czwartek (20.07)  agencja Reutera poinformowała, powołując się na ministerstwo obrony w Mińsku, że na poligonie w pobliżu Brześcia przy granicy z Polską armia białoruska szkoli się wspólnie z Grupą Wagnera. Jak podała ukraińska agencja UNIAN, szkolenia - według zapowiedzi Mińska - mają trwać na poligonie koło Brześcia przez tydzień. Biorą w nich udział oddziały białoruskich Sił Operacji Specjalnych wspólnie z przedstawicielami Grupy Wagnera.

Minister Hoffmann, który jest sekretarzem Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych ocenił w rozmowie z PAP, że "szkolenie czy też wspólne ćwiczenia armii białoruskiej i Grupy Wagnera to niewątpliwie prowokacja". - Takich działań rosyjsko-białoruskich możemy się spodziewać - dodał. Minister poinformował jednocześnie, że w środę odbyło się posiedzenie Komitetu ds. bezpieczeństwa.

- Komitet m.in analizował możliwe zagrożenia, np. dyslokację jednostek Grupy Wagnera. W związku z tym minister obrony narodowej, przewodniczący Komitetu Mariusz Błaszczak zdecydował o przemieszczeniu naszych formacji wojskowych z zachodu na wschód Polski - poinformował. - Zadaniem tych oddziałów są ćwiczenia, ale także odstraszanie potencjalnego agresora -  doprecyzował Hoffmann.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof KWIATKOWSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany