Mariusz Błaszczak

i

Autor: Paweł Jaskółka Mariusz Błaszczak

Wojna na Ukrainie. Błaszczak odbył ważne spotkanie. W tle rosyjska agresja

2022-02-16 16:13

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w dwudniowym spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli. Spotkanie jest poświęcone sytuacji w Europie Wschodniej, w tym działaniom Rosji na granicy z NATO i potencjalnej wojnie na Ukrainie. Na profilu MON na Twitterze pojawiły się pierwsze wypowiedzi, których Błaszczak udzielił mediom.

Jak przekazał w komunikacie resort obrony, Mariusz Błaszczak uczestniczy w dwudniowym spotkaniu ministrów obrony państw NATO, które odbywa się pod przewodnictwem Sekretera Generalnego Jensa Stoltenberga w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli. "Najważniejszą sprawą są groźby agresji Rosji skierowane w kierunku Ukrainy. Musimy uświadomić sobie, że tą sytuację musimy postrzegać w dużo szerszej perspektywie. Zagrożenia rosyjskie są i będą obecne" - czytamy na profilu na Twitterze MON.

WOJNA NA UKRAINIE. ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO 

"Spotkanie koncentrować się będzie na sytuacji we wschodniej części Europy, w tym działaniach Rosji wzdłuż granic NATO oraz ich konsekwencjach dla bezpieczeństwa Euroatlantyckiego. Będzie także poświęcone przygotowaniom do szczytu NATO w Madrycie" - przekazał MON.

Jak poinformował resort, ministrowie podejmą kolejne decyzje dotyczące wzmocnienia odstraszania i obrony na wschodniej flance Sojuszu. "Przedstawią również oczekiwania wobec nowej Koncepcji Strategicznej NATO oraz omówią możliwości zwiększenia budżetów obronnych. Ponadto, odniosą się do możliwości zacieśnienia współpracy NATO i Unii Europejskiej" - przekazał Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Przylecieli do Polski, aby odpierać atak Rosji. Amerykańscy żołnierze w akcji. Znamy szczegóły! [GALERIA]

 

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Duda rozpoczyna nowy rozdział swojej prezydentury
Sonda
Czy Ukraina powinna wejść do NATO?