abp Stanisław Gądecki, BISKUP TADEUSZ PIERONEK, KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ

i

Autor: East News

Biskupi ostro o politykach. Mówią o zdziczeniu i dyktacie!

2016-12-25 10:53

Z okazji świąt Bożego Narodzenia biskupi skomentowali sytuację polityczną w kraju. Ostro ocenili działania polityków. Nie brakowało mocnych słów. Poznaj komentarze abp Stanisława Gądeckiego, biskupa Tadeusza Pieronka oraz kardynała Kazimierza Nycza.

W trakcie świątecznych życzeń składanych na antenie TVP3 abp Stanisław Gądecki wypowiedział się na temat sytuacji politycznej. Ocenił: - Istnieje obowiązek poszanowania demokratycznie wybranej władzy, z drugiej strony każda demokracja powinna być systemem zapewniającym uczestnictwo obywateli. Podkreślił również, że prawdziwy pokój jest możliwy tylko dzięki przebaczeniu i pojednaniu. Kard. Kazimierz Nycz odniósł się do protestu części posłów w Sejmie. Metropolita warszawski jest zdania, że posłowie PO i Nowoczesnej powinni zawiesić protest na czas świąt.  - Nawet jeżeli problemy, które są do rozstrzygnięcia, są bardzo poważne, to wydaje mi się, że święta są tak wielką i święta sprawą, że jeżeli nie ma zupełnie jakichś nadzwyczajnych powodów, żeby nie można było przerwać tego bycia w Sejmie na czas świąt, to osobiście myślałbym, że to się powinno przynajmniej zawiesić. Dlatego, że to jest w jakimś sensie przeciwko tym święto - powiedział Nycz.

Z kolei biskup Tadeusz Pieronek wypowiedział się w wigilijnym wydaniu Faktów po Faktach. - Jeżeli ktoś myśli, że został upoważniony przez naród, to powinien się brać do rządzenia tak, by to nie było z krzywdą jakiejkolwiek części społeczeństwa. Nie można osiągnąć dobra metodami, które są zdziczeniem. Obrady w nocy, ustawy głosowane jedna za drugą bez dyskusji, bez dopuszczenia myśli opozycji, a już nie mówię o tym, że żadna z tych propozycji nigdy nie została przyjęta. To jest dyktat, a dyktat kojarzy się niedobrze. W każdej sytuacji - powiedział.

Zobacz: Wigilia i pasterka... pod Sejmem! Tak świętowała opozycja z warszawiakami

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE