Biden na ONZ: będzie nowy pakiet pomocy humanitarnej i żywnościowej

i

Autor: PAP/EPA/JUSTIN LANE Biden na ONZ: będzie nowy pakiet pomocy humanitarnej i żywnościowej

WAŻNE

Biden z pilnym oświadczeniem! "Mamy wstępne informacje!"

2022-11-16 3:19

"To mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji", stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

- Mamy wstępne informacje, które przeczą tezie, by rakieta, która spadła na terytorium Polski została wystrzelona z Rosji - powiedział w środę prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji. Jak dodał, sugeruje to trajektoria lotu rakiety.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy rakieta, która spadła na Przewodów została wystrzelona z Rosji, Biden odparł:

"Istnieją wstępne informacje, które temu przeczą - nie chcę przesądzać przed tym, jak całkowicie to ustalimy, ale to mało prawdopodobne, z punktu widzenia trajektorii, że została wystrzelona z Rosji".

Prezydent USA powiedział, że wraz z przywódcami państw G7 i NATO oraz sekretarzem generalnym Sojuszu zgodzili się, by wspierać Polskę w jej śledztwie w sprawie incydentu i dowiedzieć się dokładnie, co się stało.

"Potem razem zdecydujemy o naszych dalszych krokach (...) Przy stole była całkowita zgoda" - zaznaczył prezydent. Dodał, że przywódcy omówili też ostatnią serię ataków rakietowych Rosji na Ukrainę, które ponownie ukazały "brutalność i nieludzkość" rosyjskiej agresji.

"To, co robią, jest nie do pomyślenia. Całkowicie nie do pomyślenia" - powiedział Biden. Zaznaczył też, że on i inni przywódcy w pełni wspierają Ukrainę i będą nadal robić "cokolwiek trzeba", by dać Ukraińcom możliwości bronienia się przed agresją.

Oświadczenie prezydenta Dudy po eksplozji w Przewodowie
Sonda
Czy wybuch rakiet w Polsce to błąd czy celowe działanie?
Listen to "Czy grozi nam wojna atomowa? Co oznacza przeciek z tajnej narady NATO?" on Spreaker.