Łukaszenka

i

Autor: screen TV Łukaszenka

Białoruski minister zabrał głos

Białoruś o wojnie z Polską! Padł ważny warunek

2022-10-10 19:47

Wojna na Ukrainie sprawiła, że wiele innych krajów zaczęło się obawiać konfliktu zbrojnego. Polska, która jest bardzo blisko Rosji, Ukrainy i Białorusi, zdaje się mieć najwięcej powodów do obaw. Teraz białoruski minister obrony Wiktar Chrenin zabrał głos w sprawie wojny z naszym krajem. Podał jeden warunek.

Wojna na Ukrainie napawa niepokojem nie tylko Europę, ale także wiele krajów na innych kontynentach. Jednak to bliscy sąsiedzi skonfliktowanych stron, w tym Polska, obawiają się o swoją przyszłość najbardziej. Szczególnie mogą martwić słowa prezydent Białorusi Aleksandra Łukaszenki, który stwierdził, że to Zachód popycha Ukrainę do wojny z jego krajem, co nazwał szaleństwem z wojskowego punktu widzenia. Stwierdził także, że udział Białorusi w „wojskowej operacji specjalnej” Rosji ma na celu wyłącznie zapobiegnięcie rozprzestrzenienia się konfliktu zbrojnego na terenie jego kraju. - Po drugie, aby zapobiec uderzeniu na Białoruś z Polski, Litwy i Łotwy – wyliczył Aleksandr Łukaszenka. Teraz z kolei głos zabrał białoruski minister obrony Wiktar Chrenin. - Nie chcemy toczyć wojny z Litwinami czy Polakami, nie mówiąc już o Ukraińcach. Jeśli nie chcesz i nie podejmiesz złych kroków, to nie będzie wojny – stwierdził. Jak podaje rosyjska agencja TASS, polityk postawił też warunek: Białoruś nie zaatakuje swoich sąsiadów, jeśli ci nie będą prowokować jego kraju do ataku. Zaapelował także do Ukrainy, by ta zaprzestała prowokacji i nie rozpowszechniała fałszywych informacji o nadchodzącym rzekomym ataku z Mińska.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ STRASZNE ZNISZCZENIA NA UKRAINIE

Sonda
Czy obawiasz się inwazji na Polskę?
Kobieracki: "Wybuchła ciężarówka z paliwem, której kierowca najprawdopodobniej palił ukraińskie papierosy" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Piekło o rosyjskim ataku jądrowym - Jeśli Putin podejmie taką decyzję, będzie ona ostatnia w jego życiu." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany