Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Pilne!

Będzie pilne posiedzenie rządu. Chodzi o rosyjskie rakiety, które spadły na terytorium Polski? Nie żyją dwie osoby

2022-11-15 20:27

Jeszcze we wtorek, 15 listopada wieczorem odbędzie się pilne posiedzenie rządu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 21. Przypomnijmy, że agencja AP, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie, podała, że rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, powodując eksplozję. Nie żyją dwie osoby. Tymczasem Pentagon - w oficjalnym komunikacie - nie potwierdza jeszcze tych informacji.

Premier Morawiecki zwołał pilnie posiedzenie rządu

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki zwołał we wtorek wieczorem, 15 listopada w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. Nie zdradził jednak powodu zwołania pilnej narady, prosząc dziennikarzy, aby nie powielali niesprawdzonych informacji. W powiedzeniu uczestniczy też prezydent Andrzej Duda, szef sztabu generalnego i komendant główny policji. Kilka godzin później nadeszła informacja o pilnym posiedzeniu rządu, które ma się rozpocząć o godz. 21.

Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski? Pentagon nie potwierdza

Tymczasem w miejscowości Przewodów (powiat hrubieszowski) doszło do tragicznej w skutkach eksplozji. Polskie Radio Lublin podało, że przyczyną zdarzenia był wybuch ciągnika. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Do Przewodowa jedzie wojewoda lubelski Lech Sprawka. Agencja AP, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie, podała natomiast, że to dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, powodując eksplozję. Natomiast rzecznik Pentagonu, gen. Patrick Ryder, na konferencji prasowej oświadczył, że nie może potwierdzić doniesień, iż rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, w pobliżu granicy z Ukrainą.

Na oficjalne stanowisko rządu wciąż czekamy, bo trwa pilna narada zwołana przez premiera Morawieckiego.

Gen. Mieczysław Bieniek: Incydent o charakterze międzynarodowym

Gen. Mieczysław Bieniek, w rozmowie z tvn24 zaznaczył, że jeśli informacje o rosyjskich rakietach się potwierdzą, będzie to "incydent o charakterze międzynarodowym", nie oznacza to jeszcze, że został zaatakowany teren NATO. "Zabłąkane pociski, rakiety, nie oceniam tego jako atak intencjonalny" - podkreślił gen. Bieniek.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Gen. Mirosław Różański: Jeśli zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską [Express Biedrzyckiej]