Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Pilna narada

Premier zwołał Komitet ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Rzecznik rządu: tryb pilny

2022-11-15 18:26

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych - poinformował we wtorek, 15 listopada wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. "Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych" - napisał Müller na Twitterze.

Spotkanie w trybie pilnym

Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych został powołany jesienią 2020 r. po rekonstrukcji rządu. Pierwotnie na czele komitetu stanął prezes PiS, wówczas wicepremier Jarosław Kaczyński, obecnie komitetem kieruje wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. W skład komitetu wchodzą też ministrowie:

  • sprawiedliwości,
  • spraw wewnętrznych,
  • koordynator służb specjalnych
  • oraz minister spraw zagranicznych.

Do zadań Komitetu należy zapewnienie koordynacji przygotowań, działań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa i obrony państwa oraz rekomendowanie rządowi lub premierowi propozycji w tym zakresie. 

We wtorek wieczorem rzecznik rządu stwierdził, że w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier w porozumieniu z prezydentem "zwołał spotkanie w BBN". - Apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji - powiedział Piotr Müller.

Sonda
Morawiecki czy Kaczyński?
Wojna na Ukrainie. Protest w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany