Przemysław Czarnek

i

Autor: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons Przemysław Czarnek

Będzie nowy przedmiot w szkole. Czarnek zapowiedział

2021-07-22 13:08

Uczniowie powinni dowiedzieć się, co planuje dla nich minister Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji zapowiedział, że w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Jaki? Będzie to historia XX i XXI wieku, czyli historia najnowsza. Najwcześniej w szkołach przedmiot ma pojawić się w przyszłym roku.

Politycy PiS oraz przedstawiciele MEiN, w tym minister Przemysław Czarnek, zapowiadali, że w ramach programu Polski Ład nauczana będzie historia najnowsza z podziałem na powszechną i polską. O tę kwestię był pytany w Programie I Polskiego Radia Przemysław Czarnek. - Lewica i PO doprowadziły do takiej sytuacji w polskich szkołach, w której młodzież wychodzi ze szkoły i nie zna historii drugiej połowy XX w. i początku XXI w., dlatego jest bardzo podatna na manipulacje. To co zostało zakomunikowane w Polskim Ładzie, to nauka historii najnowszej – mówił szef MEiN. Wyjaśnił, że ministerstwo chce wprowadzić ten nowy przedmiot najwcześniej za rok. Minister Czarnek wskazywał, że nowy przedmiot ma kształtować świadomość młodych Polaków, m.in. o tym, co działo się po II wojnie światowej. Według ministra program historii najnowszej ma nauczać o żołnierzach wyklętych, ruchach niepodległościowych, zrywach niepodległościowych, wydarzeniach 1980 r. i 1989 r., o Solidarności i o wydarzeniach przełomu XX i XXI w. - To jest konieczne, abyśmy mieli świadomość swojej tożsamości i dumę z tego, że jesteśmy Polakami i mieliśmy wybitnych przodków – ocenił minister. Przypomnijmy, że w środę wieczorem w Sejmie odbyła się dyskusja i głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Czarnka. Polityk wyszedł z tego na tarczy. 

Sonda
Czy uważasz, że nowy przedmiot w szkole, czyli historia XX i XXI wieku, jest potrzebny?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE