Beata Szydło zajechała audi Q3

i

Autor: Sebastian Wielechowski Beata Szydło zajechała audi Q3

Niebywały sukces Beaty Szydło! Właśnie podano radosną wiadomość, gratulacje

2021-03-08 11:27

Beata Szydło od dawna nie jest obecna na polskiej scenie politycznej. To jednak nie przeszkodziło jej w osiągnięciu nie lada sukcesu. Bez wątpienia była premier ma powody do świętowania, a koleżanki po fachu mogą jej tylko pozazdrościć. Właśnie przekazano cudowną wiadomość.

Beata Szydło zdobyła szacunek wielu Polaków jako premier kraju i, jak się okazuje, wyrobiła sobie bardzo dobrą opinię. Można to ocenić dzięki wynikom sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Nie przegap: Koszmarne wieści dla Kaczyńskiego po weekendzie. Pojawiły się z samego rana SONDAŻ

Z okazji zbliżającego się dnia kobiet 5 marca zapytano, która kobieta jest zdaniem ankietowanych najbardziej wpływową postacią na polskiej scenie politycznej, a każdy mógł podać maksymalnie 3 nazwiska. Zwyciężyła właśnie Beata Szydło.

Wskazało ją 24,3 procent osób. Zaraz za nią znalazła się Barbara Nowacka z wynikiem 11,4 procent, a podium zamyka  Elżbieta Witek, na którą wskazało 11,3 procent. Na dalszych miejscach uplasowały się Beata Kempa (8,1 proc.), Julia Przyłębska (6,9 proc.), Jadwiga Emilewicz (5,4 proc.), Marta Lempart (5,1 proc.), Ewa Kopacz (4,9 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (4,7 proc.), Joanna Scheuring-Wielgus (4,5 prc.) i Katarzyna Lubnauer (4,0 proc.).

W sondażu wymieniono także Marlenę Maląg, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, Klementynę Suchanow, Magdalenę Biejat, Annę Marię Żukowską i  Marcelinę Zawiszę, które uzyskały mniej niż 1 procent głosów.

Najbardziej może jednak dziwić fakt, że niemal połowa ankietowanych, bo aż 48 procent, odpowiedziało „Nie wiem/Trudno powiedzieć”. Według interpretacji dziennikarza RMF oznacza to, że polska polityka jest zdominowana przez mężczyzn.

Co ciekawe, pytanie najwięcej trudności sprawiło wyborcom PSL i Kukiz’15, wśród których 100 procent pytanych odpowiedziało „Nie wiem/Trudno powiedzieć”. Podobnie było u zwolenników Konfederacji – 85 procent wskazało tę samą odpowiedź. 5 procent zaś wskazywało na Jadwigę Emilewicz i Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Problemu nie mieli za to wyborcy Zjednoczonej Prawicy. 3 procent z nich wskazało właśnie na Beatę Szydło jako najbardziej wpływową kobietę w polityce, zaś wyborcy Koalicji Obywatelskiej podawali głównie (31 proc.) nazwisko Barbary Nowackiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE