Beata Szydło

i

Autor: BIP.OSWIECIM.PL, MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Beata Szydło

Beata Szydło ma 59. urodziny! Nieznane fakty z niej życia. O tym się nie mówi!

2022-04-15 13:42

Beata Szydło bez wątpienia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w polskiej polityce. Była premier, a obecnie europosłanka, zaskarbiła sobie sympatię wielu Polaków, jednak o kilku faktach z jej młodości mało kto wie! Z okazji jej 59. urodzin przypomnimy najważniejsze wydarzenia w życiu byłej premier.

Beata Szydło ma powody do świętowania! 15 kwietnia obchodziła 59. urodziny. Na świat przyszła w Oświęcimiu, tam też ukończyła liceum. Później studiowała w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończyła etnografię na Wydziale Filozoficzno-Historycznym. Mało kto wiedział, ze była premier ma takie wykształcenie! Trzeba przyznać, ze wybrała raczej mało popularny kierunek. W 1997 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończyła także studia podyplomowe dla menedżerów kultury. Jak widać, w młodości Beata Szydło była bardzo zainteresowana sztuką. Co ciekawe, jej pierwszą posadą była asystentka w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Po ośmiu latach została kierowniczką działo merytorycznego w Libiąskim Centrum Kultury, a następnie dyrektorką ośrodka kultury w Bieszczadach. Pod koniec lat 90. zaczęła się także udzielać politycznie. Była burmistrzynią Brzeszcz, radną powiatu oświęcimskiego, a później została wybrana do sejmiku małopolskiego.

Sprawdź: Kumpel Szydło wygadał się o współpracy z Orbanem! Szczęka opada na te słowa

W naszej galerii zobaczysz, jak zmieniała się Beata Szydło.

Wielu może się zdziwić, że w 2005 roku Beata Szydło zgłosiła się do PO, ale ostatecznie nie dołączyła do tej partii, a do PiS-u. W końcu w 2010 roku została wiceprezeską partii Jarosława Kaczyńskiego, zasiadała także w Komisji Finansów Publicznych jako zastępczyni przewodniczącego. W 2015 roku z kolei kierowała sztabem wyborczym Andrzeja Dudy. W tym samym roku została wybrana na premiera Polski. Funkcję pełniła do grudnia 2017 roku, gdy podała się do dymisji. W 2019 uzyskała mandat deputowanej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednym z ostatnich sukcesów Beaty Szydło było minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powołał ją w skład Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Zobacz: Beata Szydło lepsza niż Morawiecki? Kaleta zabiera głos

Prywatnie Beata Szydło jest żoną Edwarda Szydło, którego poślubiła w 1987 roku. Z wykształcenia jej mąż jest historykiem, a pracuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu oraz pełni funkcję dyrektora Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Doczekali się dwóch synów, Tymoteusza i Błażeja.

Sonda
Czy Beata Szydło byłaby dobrym prezydentem?
Marek Sowa pod biurem Beaty Szydło. Gigantyczna awantura!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE