Beata Szydło. 5. rocznica dymisji

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Beata Szydło. 5. rocznica dymisji

Wybory prezydenckie 2025

Beata Szydło będzie kandydować na prezydenta? Była premier nie zaprzecza

2022-12-15 12:00

Od wielu tygodni nie milkną spekulacje, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2025 roku mogłaby zostać Beata Szydło. Była premier została zapytana w radiu Zet, czy będzie kandydować. Wiemy, co odpowiedziała.

Beata Szydło (59l.) wciąż cieszy się dużą popularnością, zarówno w samym PiS, jak i wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Nic dziwnego, że wielu z nich z chęcią widziałoby ją w roli kandydatki na prezydenta. Zwłaszcza, że Szydło ma duże doświadczenie w kampaniach wyborczych i dobrze wypada w bezpośrednich spotkaniach z wyborcami, a to klucz do sukcesu w wyborach prezydenckich.

Szydło będzie kandydować na prezydenta?

Beata Szydło miała dostać ostatnio od prezesa PiS propozycję objęcia funkcji szefa rządu, gdy niepewny był los Mateusza Morawieckiego. Miała odmówić, nie chcąc wracać do polskiej polityki w czasie, gdy notowania rządu są kiepskie, a po zimie mogą być jeszcze gorsze. Ale wybory prezydenckie to coś zupełnie innego. Są dopiero za dwa lata, Szydło mogłaby więc spokojnie dokończyć kadencję w Parlamencie Europejskim (następne wybory do PE są w 2024 roku) i zająć się kampanią. Czy tak będzie? O to, czy będzie kandydować w następnych wyborach prezydenckich zapytał byłą premier Bogdan Rymanowski w Radiu Zet. Poprosił, by odpowiedziała jednym słowem: tak lub nie.

Szydło nie zaprzecza

Była premier Szydło jednak sprytnie wymigała się od jednoznacznej odpowiedzi. - Nie da się jednym słowem odpowiedzieć – ucięła temat. Czy to znaczy, że jednak coś jest na rzeczy? - Do 2025 prezydentem RP jest pan Andrzej Duda (50l.), a ja będę robić wszystko, by go wspierać. Jest bardzo dobrym prezydentem i zrobił bardzo dużo dobrego dla Polski. Przez następne lata dużo wyzwań przed nim – mówiła Beata Szydło. - Żaden odpowiedzialny polityk nie wybiega w przyszłość tak daleko. Sytuacja polityczna zmienia się dynamicznie. Ja koncentruję się w tej chwili na mojej pracy w PE i przede wszystkim o tym myślę – dodała wymijająco.

Marek Sawicki: "Premier rozwiązał problem, który sam stworzył" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy zagłosowałbyś/zagłosowałabyś na Beatę Szydło w wyborach prezydenckich?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany