Andrzej Duda

i

Autor: PREZYDENT.PL Andrzej Duda

Ważne słowa Andrzeja Dudy o ewentualnej napaści na Polskę. "To będzie oznaczać..."

2022-03-02 17:50

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny przewodził dziś Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, która rozpoczęła się kilka minut po godz. 14:00 (2 marca) w Pałacu Prezydenckim. Rozmowy dotyczyły zagrożeń dla Polski, jakie wynikają z wojny na Ukrainie. Co zostało ustalone?

Dzień wcześniej, 1 marca, Andrzej Duda spotkał się z Jensem Stolenbergiem, sekretarzem generalnym NATO. - Omówiliśmy sytuację bezpieczeństwa, mówiliśmy o zadaniach, które tu są wykonywane, a także, jakie kroki są potrzebne, aby wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu – mówił prezydent. Z kolei tuż przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego poruszono kwestię pomocy dla Ukrainy, za którą prezydent podziękował. – Możemy się spodziewać ataków, zwłaszcza propagandowych – mówił Andrzej Duda. Podkreślił, że Rosji może zależeć na wewnętrznych sporach i sianiu dezinformacji. – Apeluje do całej sceny politycznej o jedność, abyśmy uniknęli politycznych sporów - mówił i podkreślił, ze ważne jest pokazanie swojej jedności innym krajom. Prezydent poinformował też o wecie do lex Czarnek i poprosił, by inni także odpowiedzieli na jego apel o jedności. - Nie chce, żeby ten temat nam teraz przeszkadzał - oznajmił. Przypomniał też słowa Lecha Kaczyńskiego z 2008 roku i zapowiedział, żeby szykować się tak, jakby wojna miała się w Polsce rozpocząć, choć sam ma nadzieję, że do tego nie dojdzie. Mówił też o konieczności wzmocnienia polskiego wojska. Zaraz po tych słowach ogłosił rozpoczęcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które zakończyło się o godz. 17:00. Po zakończeniu Andrzej Duda po raz kolejny zabrał głos.

Sprawdź: Gen. Bieniek wprost: Zamach stanu przeciw Putinowi? To możliwe

W naszej galerii zobaczysz polskie pojazdy wojskowe.

- Bardzo merytoryczna dyskusja, szczegółowo omówiliśmy kwestie wewnętrzne. Wszyscy przedstawiciele klubów i kół działają w ramach pomocy Ukrainie, za co bardzo dziękuję - powiedział prezydent. Prosił też wszystkich, by lobbowali kandydaturę Ukrainy do Unii Europejskiej i podkreślił, że on sam także popiera tę decyzję. Andrzej Duda zaznaczył też, ze na razie nic nie wskazuje, jakoby Polska miała zostać zaatakowana, a jeśli tak się stanie, to będzie oznaczać III wojnę światową, bowiem całe NATO odpowie na agresję wobec kraju członkowskiego.

Sonda
Myślisz, że wojna przeniesie się również do innych państw?
Dramatyczna walka o życie Ruslana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE