Andrzej Adamczyk

i

Autor: Art Service/Super Express

Wyjaśnia

Antyradar YANOSIK GTR wśród zakupów biura poselskiego Andrzeja Adamczyka. Minister się tłumaczy. Wydał oświadczenie

2023-07-04 8:22

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, odniósł się do doniesień na temat zakupów dokonanych przez jego biuro poselskie. Jak ustalono, wśród zakupów znalazł się też warte pond 1400 zł, urządzenie, którego jedną z funkcji jest informowanie o tym, gdzie jest fotoradar, czyli popularnie zwany "antyradarem" YANOSIK GTR. Minister wprost wyjaśnił, po co mu taki sprzęt.

W poniedziałek dziennik "Fakt" doniósł, że biuro poselskie Andrzeja Adamczyka, zakupiło w 2022 roku urządzenie, którego jedną z funkcji jest ostrzeganie przed tym, gdzie są ustawione fotoradary. Inne jego funkcje to np. przekazywanie informacji o tym, gdzie prowadzone na drogach są remonty i gdzie występują utrudnienia ze względu na wypadki. Tego dnia, gdy publikacja obiegła media, wieczorem minister infrastruktury zabrał głos i wyjaśnił całą sprawę.

W mediach społecznościowych umieścił komunikat o następującej treści:

- Nie zgadzam się z przypisaniem mi roli pirata drogowego, a tak odbieram dzisiejszą publikację dziennika Fakt. Z całą mocą podkreślam, że prowadząc pojazd, zawsze stosuję się do obowiązujących przepisów. Z pewnym zdziwieniem przyjąłem fakt, że redakcja jako główną funkcję opisanego urządzenia wskazała właśnie tę dotyczącą ostrzegania przed fotoradarami i kontrolami policji. Szanowni państwo, nie mierzcie wszystkich swoją miarą! - napisał minister.

Dalej wskazał, że wspomniane urządzenie zakupił, bo zależy mu na maksymalnym bezpieczeństwie w czasie podróży i jak dodał: - Opisywane urządzenie w tym pomaga, informując w czasie rzeczywistym o wszelkich niespodziewanych sytuacjach, które mogą wystąpić na drodze, np. wypadkach, remontach czy innych zagrożeniach - wskazał, dodając, że informuje też o zatorach i pomaga jest sprawnie ominąć. Adamczyk napisał też, że: - Aplikacja, z której według firmy każdego miesiąca korzysta ponad 1,5 mln kierowców, zwraca też uwagę na ograniczenia prędkości obowiązujące na każdym odcinku pokonywanej trasy. 

CZYTAJ TEŻ: Karambol z udziałem ministra Andrzeja Adamczyka! Samochodowe domino na trasie W-Z

EKG 2023 - Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury