Prosto z mostu zapytała Macierewicza, czy pokłócił się z Morawieckim. Odpowiedział tylko DWOMA słowami, dziwna sprawa

2022-02-08 16:02

Ciąg dalszy historii dotyczącej nietypowej miny Mateusza Morawieckiego. Wyglądał on na porządnie oburzonego spotkaniem Antoniego Macierewicza na obchodach trzeciej rocznicy śmierci Jana Olszewskiego na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Operator telewizji miał szczęście uchwycić groźny, a nawet agresywny, wyraz twarzy premiera, który ewidentnie zareagował tak na jakieś słowa Macierewicza. Dziennikarka zadała kluczowe pytanie.

Morawiecki vs. Macierewicz. O co tam poszło?

W poniedziałek 7 lutego odbyły się uroczystości upamiętniające zmarłego trzy lata temu byłego premiera Jana Olszewskiego. Na miejscu było TVP, której udało się uchwycić nietypowy moment pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a Antonim Macierewiczem. Widzowie stacji mogli zobaczyć, jak szef rządu robi „duże oczy”, agresywną minę i gwałtownie rusza w stronę Macierewicza. 

Od tego momentu, wszyscy zastanawiają się, co wywołało taką reakcję premiera. 

Niektórzy tłumaczyli to zaskoczeniem, zdziwieniem lub zmęczeniem Morawieckiego. Inni upatrują się tutaj czystej złości, a nawet wściekłości.

Czy premier chciał uderzyć Macierewicza? Padło pytanie

Rozwiać wątpliwości chciała dziennikarka „Wyborczej” Justyna Dobrosz-Oracz i zapytała o to Antoniego Macierewicza. 

- Panie ministrze Macierewicz, o co się pan pokłócił z premierem? Bo wyglądało na to, jakby pan premier chciał pana uderzyć – odważnie zwróciła się z pytaniem.

Jednak polityk rzucił w biegu tylko dwa słowa: “Wszystkiego najlepszego”. Ewidentnie wolał uniknąć szczerej rozmowy na ten temat. Pozostają nam więc wciąż tylko domysły.

Opozycja komentuje

Opozycyjni politycy nie czekali długo. Od razu ruszyli z mocnymi komentarzami.

Jak oni się nawzajem nienawidzą” – ocenił rzecznik PO Jan Grabiec. Borys Budka zjadliwie zakpił: „Jak oni się tam w PiS-ie kochają”.  

Super Raport 03.02 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Sonda
Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE