Anna Maria Dyner

i

Autor: Facebook.com Anna Maria Dyner

Wideo

Anna Maria Dyner w Raporcie Walczaka. "Ta partyzantka będzie miała duże znaczenie"

2022-08-29 11:41

Wojna na Ukrainie trwa od ponad pół roku. Cały czas napływają niepokojące wieści z Ukrainy. W rozmowie z Tomaszem Walczakiem Anna Maria Dyner, ekspertki ds. polityki bezpieczeństwa wobec Rosji, oceniła, jak wygląda obecnie sytuacja wojny.

Wiele osób z upodobaniem śledzi najważniejsze wydarzenia w rodzimej polityce, jednak dopiero eksperci potrafią wskazać czy nawet przewidzieć wiele spostrzeżeń, które mogą umknąć uwadze odbiorców. Ekspertka Anna Maria Dyner rzuci nowe światło na ostatnie wydarzenia w związane z Ukrainą, a Tomasz Walczak zada swojemu gościowi wnikliwe i trudne pytania. Zapraszamy do oglądania „Raportu Walczaka”!

Ekspertka od Rosji wprost, o tym, jak radzi sobie ukraińska partyzantka

Zdaniem Anny Marii Dyner, ekspertki ds. polityki bezpieczeństwa wobec Rosji, na wojnę na Ukrainie należy spojrzeć na wielką wojnę i na to, jak stateczny zrobił się front w czasie ostatnich tygodni. To, co zrobiło różnicę, jak mówi ekspertka, to otrzymanie przez Ukrainę artylerii: - Wspomniał pan o HIMARS-ach, zdecydowanie to co jest bardzo ciekawe, to to, że na południu Ukraina była w stanie wyizolować pola walki, to zmusiło Rosjan na przerzucenie sił na południe Ukrainy, a przez to na kierunku donbaskim zabrakło tych jednostek i opóźniła się dość mocno ofensywa. 

Według ekspertki ostatnie miesiące były nieco spokojniejsze niż te początkowe, ale to zwiastuje jedno: - Zapowiada się przez to długa walka o tereny, które Rosjanie będą chcieli zdobyć. 

Anny Marii Dyner, ekspertki ds. polityki bezpieczeństwa wobec Rosji, została też zapytana o to, że w dawnych czasach II wojny, Rosja prowadziła wojnę partyzancką, i czy Rosjanie wiedzą, czego mogą się spodziewać, jeśli chodzi o partyzantkę. Ekspertka stwierdziła, że ruch partyzancki Ukrainy fantastycznie się w tym odnajdują: - Ta partyzantka będzie miała duże znaczenie. 

Jakie jeszcze pytania padły w czasie rozmowy? Oglądajcie program!

Sonda
Oglądasz "Raport Walczaka"?

Posłuchaj całej rozmowy w podcaście RAPORT Walczaka.

Listen to "Ta partyzantka będzie miała duże znaczenie - Anna Dymer [RAPORT]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają