Andrzej Duda w opałach! Tego nikt się nie spodziewał

i

Autor: AKPA

Andrzej Duda zapowiada PIĘTNASTĄ emeryturę [SZCZEGÓŁY]

2020-02-25 16:07

Prezydent podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów. Dzięki temu seniorzy już w kwietniu otrzymają 1200 zł brutto, czyli 981 zł na rękę. Z trzynastki będzie się cieszyć 10 mln osób, a na wypłaty zostanie przeznaczonych prawie 12 mld zł. Andrzej Duda zdradził jednak, że być może to nie jedyne wsparcie, jakiego w najbliższym czasie mogą się spodziewać emeryci.

- Mam nadzieję, że będzie i 15. i 16. emerytura, aż w końcu podniesiemy państwu wszystkie świadczenia - powiedział prezydent i dodał, że cieszy się z radości polskich seniorów i z tego, że polska gospodarka budowana jest na sprawiedliwym podziale dóbr. - Ta emerytura nie będzie miała wpływu na pobieranie renty rodzinnej czy świadczeń społecznych - zapewnił. - To świadczenie, które nie podlega egzekucji komorniczej - zaznaczył Andrzej Duda.

KTO DOSTANIE "TRZYNASTKĘ"?

Dodatkowe świadczenie otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

CZTERNASTA EMERYTURA JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU

Dodatkowa "czternastka" ma trafić do emerytów i rencistów pod koniec 2021 roku. Najbardziej skorzystają na niej najubożsi emeryci, ci bogatsi dostaną mniej pieniędzy. Ci z kolei, którzy przekraczają próg 2900 zł "czternastki" nie dostaną wcale.

O tym, że rząd przyjął odpowiedni projekt w tej sprawie, poinformowała we wtorek minister rodziny Marlena Maląg.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Rozenek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają