Andrzej Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Możemy być dumni?

Andrzej Duda w spocie promującym szczyt NATO. Tak go pokazali światu

2023-07-12 8:14

Spot szczytu NATO w Wilnie okazał się strzelałem w dziesiątkę. Wszystko dzięki kreatywnemu podejściu, które wyjątkowo przypadło internautom do gustu. Widać w nim wszystkie głowy państw członkowskich, w tym prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pokazano go w niecodzienny sposób.

Szczyt NATO w Wilnie jest promowanym specjalnym spotem, przygotowanym przez internetowy ruch NAFO FELLAS, który przeciwdziała rosyjskiej propagandzie i dezinformacji. Zdecydowali się pokazać głowy państw członkowskich w nietypowy sposób: są uzbrojeni w nowoczesny sposób lub ucharakteryzowani na postaci historyczne stojące na czele armii.

Przywódcy pokazują się w spocie według kolejności dołączania do sojuszu. Najpierw widzimy polityków z państ-założycieli NATO: Francja, Kanada, USA, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Luksemburg, Belgia, Dania, Portugalia i Islandia. Następnie widać kolejne państwa, w tym Polskę. Na końcu zaś widzimy prezentację Finlandię, a po niej Ukrainę Z datą „20…”, bowiem data dołączenia tego kraju nie jest jeszcze znana.

Na uwagę zasługuje sposób, w jaki został pokazany Andrzej Duda. Prezydent został ukazany jako wojownik w zbroi, stojący na czele husarii, czyli słynnej polskiej armii, której cechą charakterystyczną były „skrzydła” przyczepiane na plecach. Trzeba przyznać, że to bardzo kreatywny sposób na połączenie naszej historii ze współczesnością.

Prezydent Francji Emmanuel Macron również został pokazany w podobny sposób. Jego postać została pokazana jako Napoleon, z kolei premier Grecji został starożytnym wojem.

Sonda
Podoba ci się spot promujący szczyt NATO w Wilnie?
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz CIMOSZEWICZ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany