Andrzej Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Wizyta prezydenta

Andrzej Duda w niebezpieczeństwie. Rezygnuje z wizyty w Korei Południowej

2023-08-07 20:18

Kancelaria Prezydenta poinformowała o odwołaniu wizyty roboczej Andrzeja Dudy w Korei Południowej. Z czego wynika taka decyzja? "W związku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi oraz zbliżającym się do wybrzeża Korei tajfunem, zaplanowana w dniach 9–11 sierpnia 2023 roku (środa–piątek) wizyta robocza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Republice Korei została odwołana" – czytamy w komunikacie na stronie Prezydent.pl. Andrzej Duda miał m.in. wziąć udział w Jamboree, czyli światowym zlocie skautów.

Andrzej Duda nie leci do Korei Południowej

Najgorsza sytuacja pogodowa ma być w piątek 11 sierpnia. Na ten dzień meteorolodzy zapowiadają porywy wiatru z prędkością 150 km na godzinę. Zatem względy bezpieczeństwa okazują się priorytetowe. Niestety, to już kolejny raz w ostatnim czasie, kiedy to głowa państwa musi rezygnować z ważnej podróży służbowej ze względu na warunki atmosferyczne. Tydzień temu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało na portalu społecznościowym Twitter, że Andrzej Duda odwiedzi Gdynię. Zgodnie z zapowiedziami prezydent miał rozmawiać z dowództwami Centrum Operacji Morskich oraz 3. Flotylli Okrętów. W trakcie wizyty przywódca miał także uzyskać aktualne informacje nt. stanu bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim. Na godz. 15:30 w Porcie Wojennym w Gdyni zaplanowano konferencję prasową z udziałem prezydenta Dudy. Niestety, do spotkania nie doszło.

– Niestety, warunki pogodowe uległy wyraźnemu pogorszeniu. Delegacja pana prezydenta była w drodze na miejsce. Nad portem lotniczym Kosakowo w Gdyni wykonywała czterokrotne podejście do lądowania. Decyzją pilota zawróciła do Warszawy ze względu na warunki atmosferyczne – wyjaśnił wówczas na konferencji szef BBN Jacek Siewiera.

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
WOJNA BĘDZIE TRWAĆ! Płk Matysiak: Ukraina nie jest gotowa na szybkie zakończenie wojny!