Nowa ministra zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka?

i

Autor: Polsat news / screenshot Nowa ministra zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka?

Nietypowy komplement

Andrzej Duda publicznie powiedział, co mówią o Katarzynie Sójce. Dobry start nowej minister?

2023-08-10 15:01

Katarzyna Sójka została oficjalnie mianowana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na nowego ministra zdrowia. Podczas oficjalnej uroczystości, jaka odbyła się 10 sierpnia, nie tylko wygłosiła rotę, ale też mogła się dowiedzieć od głowy państwa, czego ten dowiedział się na jej temat.

Katarzyna Sójka oficjalnie zajęła miejsce Adama Niedzielskiego na stanowisku ministra zdrowia. Na oficjalnej uroczystości wygłosiła rotę przysięgi, a potem Andrzej Duda zabrał głos. Jak się okazuje, prezydent starał się dowiedzieć co nieco o nowej minister zanim powierzył jej funkcję szefowej resortu zdrowia. Publicznie powiedział, czego udało mu się dowiedzieć.

- Pani minister, kiedy czytałem na pani temat dostępne materiały i kiedy rozmawiałem na pani temat przez te ostatnie dni z kilkoma osobami, słyszałem jeden komplement, który się powtarzał: no wiesz, zwykły lekarz. Bardzo się cieszę, że jest pani "zwykłym lekarzem internistą", przyjmuje pani pacjentów w poradni, pracuje w szpitalu powiatowym i wie pani, jakie są najważniejsze problemy ochrony zdrowia osób w małych miejscowościach i w większych miastach. Powiedziano mi, że pacjenci panią lubią, cenią panią i lubią do pani przychodzić. I taki powinien być lekarz – mówił.

Z pewnością to cenne uwagi dla Katarzyny Sójki, która z wykształcenia jest lekarzem. W końcu chyba każdemu medykowi zależy przede wszystkim na zaufaniu pacjentów. Z pewnością start z takimi opiniami można zaliczyć do udanych.

Na tę wyjątkową okazję nowa minister zdrowia założyła ciemny damski garnitur i białą bluzkę, a włosy związała w kucyk. Do tego dobrała czarne buty na obcasie i delikatne kolczyki. Było widać, że Katarzyna Sójka pęka z dumy!

Katarzyna Sójka zastąpiła na stanowisku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który kilka dni temu podał się od dymisji. Przypomnijmy, że chodziło o wpis Niedzielskiego w mediach społecznościowych, w którym odpierał zarzuty lekarza, dotyczące problemów z wystawianiem recept na niektóre leki przeciwbólowe. - Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych – napisał Niedzielski podając nazwisko medyka.

Nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka jest lekarzem - specjalistą chorób wewnętrznych. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu na Wydziale Lekarskim oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na Wydziale Leśnym - Gospodarka Leśna, z tytułem Inżynier Leśnictwa.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Wieczorny Express - Katarzyna Karpa-Świderek