Andrzej Duda ZAWETOWAŁ LEX CZARNEK. Nie potrzebujemy kolejnych sporów

i

Autor: PAP Andrzej Duda ZAWETOWAŁ LEX CZARNEK. "Nie potrzebujemy kolejnych sporów"

Andrzej Duda na szczycie NATO w Madrycie: „Rosja przestaje być partnerem NATO”

2022-06-29 11:39

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udali się do Madrytu na szczyt NATO, gdzie razem z władzami innych państwa członkowskich będą poruszać najważniejsze obecnie tematy. Jednym z nich jest wojna na Ukrainie i pomoc, jakiej ta może się spodziewać. Prezydent zdradził, co do tej pory się wydarzyło.

Andrzej Duda spotkał się z dziennikarzami, by opowiedzieć, jak do tej pory przebiega szczyt NATO. Zdardził między innymi, o czym rozmawiają politycy w kuluarach. Okazuje się, że dominującym tematem jest obecna sytuacja na Ukrainie. - Byłem wielokrotnie pytany też, w jaki sposób my postrzegamy teraz sytuację na Ukrainie, jak wygląda kwestia obecności uchodźców – powiedział prezydent. Powiedział także, że bardzo wierzy w spełnienie dwóch zasadniczych założeń: jedności i solidarności w ramach NATO. Według Andrzeja Dudy jednym z największych osiągnięć państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego jest solidarna pomoc udzielana Ukrainie, dzięki której nasz wschodni sąsiad może nadal stawiać czoło Rosji.

W GALERII PONIŻEJ PRZYPOMNISZ SOBIE, JAK WYGLĄDAŁA WIZYTA ANDRZEJA DUDY W KIJOWIE

- Rosja przestaje być partnerem NATO, co, szczerze mówiąc, już dawno powinno się stać, ale dziś rzeczywiście jest ona bez wątpienia największym zagrożeniem dla państw NATO, zwłaszcza tych na wschodniej flance – oznajmił prezydent.

Sprawdź: Agata Duda jak księżniczka! Zadała szyku w Madrycie, asymetryczny dekolt [ZDJĘCIA]

Andrzej Duda chciałby też, by podczas szczytu w Madrycie został poruszony temat gróźb, jakie co jakiś czas padają ze strony Rosji pod adresem państw bałtyckich, a także Polski.

Sonda
Czy NATO powinno interweniować zbrojnie na Ukrainie?
Express Biedrzyckiej - Robert Pszczel: NATO jest gotowe do radykalnych zmian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE