Andrzej Duda

i

Autor: Art Service

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Czy jest w stanie pełnić obowiązki?

2022-01-05 14:00

Andrzej Duda choruje na COVID-19. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wykonał test, który potwierdził zakażenie koronawirusem. Szef gabinetu Andrzeja Dudy przekazał za pośrednictwem Twittera, jak czuje się głowa państwa. Wiemy już również, dlaczego prezydent zdecydował się zrobić test na COVID-19, który dał pozytywny wynik.

Andrzej Duda ma COVID-19. Jak czuje się prezydent RP, przechodząc zakażenie koronawirusem? - Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu, Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną - przekazał na Twitterze Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta. Jak dodał, Andrzejowi Dudzie podano dotychczas trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19. Prezydent RP obecnie przebywa w izolacji.

Zobacz także: Poważny konflikt Andrzeja Dudy z Agatą Dudą. Poszło o obowiązek szczepień na COVID-19

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?

- Prezydent RP przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku dwie dawki szczepionki, a 17 grudnia również dawkę trzecią, przypominającą. Prezydent, zgodnie z przepisami, przebywa w izolacji - poinformował w mediach społecznościowych Paweł Szrot.

Prezydent Andrzej Duda ma COVID-19. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce?

Andrzej Duda jest jedną z 17 tysięcy 196 osób w Polsce, u których minionej doby wykryto COVID-19. Dzisiejszy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w naszym kraju znajdziesz w artykule Koronawirus: 5.01.2022. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? [CZYTAJ SZCZEGÓŁY].

Koronawirus dopadł Andrzeja Dudę już po raz drugi

Andrzej Duda choruje na COVID-19 już drugi raz od wybuchu pandemii. Wcześniej u prezydenta wykryto zakażenie koronawirusem w październiku 2020 roku.

Andrzej Duda na zakupach świątecznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE