Ambasador Mark Brzezinski

i

Autor: Mark Brzezinski/TWITTER Ambasador Mark Brzezinski

Mark Brzezinski: Mam nadzieję, że Putin ma dobre wytłumaczenie dla matek, które będą dostawać ciała poległych rosyjskich żołnierzy

2022-04-29 15:03

Ambasador USA w Polsce, Mark Brzezinski, udzielił specjalnego wywiadu w programie "Raport Walczaka", naszego redakcyjnego kolegi, Tomasza Walczaka. Dyplomata zabrał głos w sprawie relacji USA i Ukrainy, a konkretnie pomocy, jaką Stany Zjednoczone udzielają napadniętej przez Rosję Ukrainie. Padły w nim ważne i mocne słowa. Zobaczcie, co powiedział Mark Brzezinski.

Ambasador USA w Polsce - Mark Brzezinski udzielił obszernego wywiadu "Super Expressowi". W rozmowie padło pytanie o niedawną wypowiedź sekretarza obrony USA, Llyoda Austina, który stwierdził: „Chcemy, by Rosja została osłabiona na tyle, by nie mogła więcej robić tego, co robi obecnie w Ukrainie”. Czy to osłabienie Rosji było amerykańskim planem od początku, czy pojawiło się wraz z rozwojem wojny? Ambasador odparł wprost: - Celem Ameryki - w odniesieniu do Ukrainy - jest to, by Ukraińcy wygrali i wyrzucili rosyjskich agresorów ze swojego kraju. To cel wspólnych wysiłków nas i naszych wyjątkowych przyjaciół - Polaków i innych naszych sojuszników - jeśli chodzi o sankcje oraz dostarczanie różnego rodzaju pomocy bohaterskim ukraińskim żołnierzom, którzy bronią swojej ojczyzny.

Mocne słowa ambasadora USA w Polsce

Prowadzący rozmowę z ambasadorem Markiem Brzezinskim Tomasz Walczak poruszył też temat dozbrajania Ukrainy, by ta mogła wygrać z Rosją. Jak wiemy, o broń prosił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, prosili o nią wszyscy ukraińscy politycy. Padło pytanie, czy zdaniem dyplomaty Zachód dostarczył wystarczająco dużo broni, by pomóc Ukrainie. Czy są nadal rezerwy i możemy jej wysłać jeszcze więcej uzbrojenia?

- Dostarczamy ukraińskim żołnierzem tego, czego potrzebują – broń przeciwpancerną, broń przeciwlotniczą. Wysłaliśmy 50 milionów sztuk amunicji. Zajęłoby nam wiele czasu, by wymienić wszystko, co dostarczyliśmy Ukrainie. Myślę, że najważniejsze jest to, iż doskonale znamy struktury defensywne i ofensywne Rosji. Uzbrajamy Ukraińców do walki na polu bitwy, które Rosja z własnej woli stworzyła, do prowadzenia konfliktu, którego Rosja mogła uniknąć, a który prowadzi do śmierci nie tylko ukraińskich cywilów i żołnierzy, ale także Rosjan. Mam nadzieję, że Putin ma dobre wytłumaczenie dla matek, które będą dostawać ciała poległych rosyjskich żołnierzy. To bowiem jest również tragedią.

CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻECIE ZOBACZYĆ W NAGRANIU PONIŻEJ:

Raport Walczaka - Mark Brzezinski: Putin dokonał ludobójstwa w Ukrainie
Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE